Lady Gaga: Makyaj yapmaya başlayana kadar asla güzel hissetmemiştim

Şarkıcı "makyajı keşfettiğinde" Lady Gaga haline geldiğini söyledi

Lady Gaga yeni markasının insanların hayatını değiştirmesini umuyor (Twitter/@ladygaga)

Makyajın yaşamında, kariyerinde ve kendine olan güveninde nasıl bir etkisi olduğunu anlatan Lady Gaga kozmetik ürünleri kullanmadan önce asla "güzel hissetmediğini" söyledi.

Allure dergisinin “En Güzeller” temalı ekim sayısının kapağında yer alan pop yıldızı çekimler esnasında kendi güzellik markası Haus Laboratories ürünleri kullandı ve makyajın kendisi için ne anlama geldiğinden bahsetti.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cover of @allure’s Best of Beauty issue wearing @hauslabs!

Lady Gaga (@ladygaga)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

33 yaşındaki yıldıza göre makyaj hayatını değiştirdi ve umudu yeni markasının başkaları için de aynı şeyi yapabilmesi.

“Hiçbir zaman güzel hissetmedim ve hala güzel hissetmediğim günlerim oluyor” diyen Lady Gaga sözlerini şöyle sürdürdü:

Küçükken zorbalığa uğradığım için hayatım boyunca uğraştığım tüm güvensizlikler zaman zaman su yüzüne çıkıyor ve bana saldırıyor. Sonra makyaj yapıyorum ve farkına varmadan içimde bir süper kahraman ortaya çıkıveriyor. Uçmak için bu kanatları bana veren de o.

Stefani Joanne Angelina Germanotta'dan Lady Gaga'ya dönüşmesine yardımcı olanın makyaj ve makyaj sanatçıları olduğunu söyleyen Shallow'un solisti, "Gençken Lady Gaga'ya dönüşebilme sebebim makyajı keşfetmek. Modumun en düşük olduğu zamanlarda nasıl hissettiğimi değiştirebilen makyajın gücü, benim için içgüdüsel seviyede çok büyük anlam taşıyor" dedi.

Lady Gaga, kariyerinin başlarında eğer Sarah Tahno'nun da aralarında bulunduğu makyaj ekibi olmasaydı, endişe ve yoğun turne temposu nedeniyle sahneye çıkacak cesaretinin olmayacağını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şarkıcı, Tanno'nun onu nasıl “yerden kaldırdığını” ve göz yaşlarını kurularken ona "şimdi yüzünü ona geri vereceğine" dair garanti verdiğini anlattı.

Lady Gaga, “Sarah makyajımı, Freddie (Aspiras) de saçımı yapardı. Sonra beni tutar ve şöyle derlerdi: 'Kendine bir bak. İşte Lady Gaga burada. Bunu yapabilirsin. Şimdi git ve hallet şu işi'" diye konuştu.

Bu geçmişi Lady Gaga'yı kendi makyaj markasını kurmaya teşvik etti. Şarkıcı, az ya da çok makyaj yapmalarından bağımsız olarak ürünlerinin herkesin "tamamen özgür" hissetmesini sağlamasını umuyor.

Röportajda Lady Gaga, kendilerini nasıl tanımladıklarına bakılmaksızın tüm cinsel kimliklerin burada "hoş karşılandıklarını ve asla ama asla sömürülmeyeceklerini çok açık bilmelerini” istediğini belirterek herkesin erişebileceği bir marka yaratmanın önemine de vurgu yaptı.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU