Fatih Erbakan: Adnan Oktar'ı bir kez ziyaret ettim

tv100'de katıldığı programda soruları yanıtlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; AK Parti'den ne istediklerini açıkladı

Fotoğraf: tv100

Fatih Erbakan "Bizim söylediğimiz İstanbul Büyükşehir belediyesinde biz destek oluyorsak biz de bir tane Anadolu Yakasında bir tane Avrupa yakasında ilçe isteriz dedik" diye konuştu. Gazeteci Gürkan Hacır'ın "Arnavutköy ve Sultanbeyli değil mi?" sorusu üzerine Erbakan, "İsmi çok önemli değil dedik biz ama onlar da zaten ‘Peki verelim nereyi istiyorsunuz?’ demedikleri için ilçe isimleri çok konuşamadık." ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu seçimi beka seçimi olarak görmediklerini belirten ve alabilecekleri belediyeler olduğunu dile getiren Erbakan şu ifadeleri kullandı:

Biz Yeniden Refah Partisi olarak, bu seçimi bir beka seçimi olarak görmüyoruz. Kararımızda etkili olan sebeplerden bir tanesi bu. Bir belediye başkanının icraatları dolayısıyla 'ülke elden gidiyor' söylemini ortaya koymak mantıklı bir durum değil.  Şanlıurfa’da çok güçlü bir adayımız var, Elâzığ, Bursa, Samsun, Düzce’de kıymetli sanatçımız Davut Güloğlu var, Eskişehir, Bingöl, Kütahya da iddialı olduğumuz yerlerden. Genel seçimlerde oyumuz 6-7.

Erbakan ayrıca Adnan Oktar'la daha önce teması olup olmadığına dair soruyu da "Bir kere ziyaretine gittik" diye yanıtlayarak şunları söyledi:

Özellikle 1994 seçimleri öncesinde Adnan Oktar grubunun içindeki bazı kimseler Refah Partisine katıldılar ondan sonra bunların yazmış oldukları kitaplar getirip Rahmetli Erbakan Hocaya sundular. Erbakan Hoca da ‘Bunlar muazzam bunları eğitimlerde gençlere okutalım’ dedi. Bizi herhalde yaşımız genç olduğu için yakıştırıyorlar herhalde. Bir kere ziyaretine gittik.

Independent Türkçe, tv100

DAHA FAZLA HABER OKU