Kuveyt Kızılay'ı AFAD'a 4 milyon dolar hibe edecek

AFAD'ın projenin genel tanıtımı için tüm medya kanallarını kullanması şartı da sözleşmede yer aldı

Fotoğraf: AA

Kuveyt Kızılay'ı (KRCS), Kuwait Finance House desteğiyle Türkiye'de orman yangınları ve afetlere müdahalede kullanılmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) 4.1 milyon dolar hibe nitelikli katkı sağlayacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Kuveyt Kızılay'ı arasında hibe anlaşmasına göre, ödeme planı kapsamında; sözleşme imzalandıktan sonra 3.1 milyon dolar AFAD'a aktarılacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kalan hibe bütçesinin yaklaşık 1 milyon dolarının 506,075 dolarlık bölümü, hibeye konu projenin yüzde 80'lik bölümünün tamamlanması sonra verilecek. Bütçenin 506,075 dolarlık son bölümü ise projenin bitiminde aktarılacak.

Sözleşme şartları arasında; AFAD'ın projenin genel tanıtımı için tüm medya kanallarını kullanması, kurulacak Afet ve Yangın Kontrol Koordinasyon Merkezi ortasına "KRCS KUVEYT YANINIZDA" ibareli bir levha yerleştirmesi, sözkonusu ibare ve Kuwait Finance House logosunun merkezde, birimlerde ve diğer medya araçlarında görünür olmasına yönelik hükümler yer alıyor.

 

 

Reuters

DAHA FAZLA HABER OKU