"İmamoğlu ile gerginlik" iddiaları... Kaftancıoğlu: Tokalaşmamak ne demek!

“Benim tarafımdan öyle bir şey asla olmaz”

Fotoğraf: YouTube

CHP’li Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tokalaşmadığı iddiaları hakkında açıklama yaptı, “Benim tarafımdan öyle bir şey asla olmaz” dedi.

Halk TV’den İsmail Saymaz, bugünkü köşe yazısında Kaftancıoğlu ile yaptığı görüşmeye yer verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Saymaz’ın yazısı şöyle:

CHP’nin ‘toplantısında en çok tartışılan görüntülerden biri de, aralarında gerginlik olduğu ileri sürülen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tokalaşmayıp kafalarıyla selamlaştıkları anlara aitti. Görüntülerde Kaftancıoğlu’nun elini uzatmadığı görülüyor. Kaftancıoğlu’nu arayıp neden tokalaşmadıklarını sordum. “Allah aşkına, tokalaşmamak ne demek! Benim tarafımdan öyle bir şey asla olmaz” diyor.

Kaftancıoğlu, salona girerken İmamoğlu ile tokalaştığını ifade ediyor. Ancak Kılıçdaroğlu’nun kapanış konuşması sürmekteyken, Selvi hanımın rahatsızlığından kaygılandığını anlatan Kaftancıoğlu, şöyle devam ediyor:

“Genel başkanın konuşması bitince ‘Çıkalım’ diye düşüncemi söyledim. Selvi hanım sendeledi. Benim aklım Selvi hanımdaydı. Altan Öymen’e bir şeyler söyledim. Ardından Ekrem başkan ve Haydar Akar’la selamlaştık. Engin Altay’la da tokalaşmadım. Sırada Engin Özkoç vardı. Özkoç, Genel Başkanla ve benimle tokalaşınca sonrakilerle tokalaşarak devam ettik.”

 

Halk TV

DAHA FAZLA HABER OKU