Kedi Kasabası: Mozart dinleyip, bungalovda konaklıyorlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan “Kedi Kasabası”nda her şey düşünülmüş. Sahipsiz kediler, 20 dönümlük arazide özel olarak hazırlanan barınma ve yaşam alanlarında konaklıyor

3

Samsun'daki Kedi Kasabası'nda minik canlar sağlıklı ve güvenli şekilde yaşamlarını sürdürüyor.

Samsun’daki bu kasaba aslında yeni değil. Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde yer alan Kedi Kasabası, 2015’te hizmete açılmış. 20 dönümlük arazide, kedilerin rahat etmesi için her şey düşünülmüş.

Alanda kedilerin tekli ya da çoklu halde kalabilecekleri, minik bungalov evleri andıran ahşap barınakların yanı sıra oyun alanları da mevcut. 400’ün üzerinde kedinin yer aldığı alanda, salıncaklar, köprüler, tırmal bulunuyor.

'Türk Marşı' ile eğitim

Tesiste, "Müzik ruhun gıdasıdır" sözü de es geçilmemiş. Alanda, 1 yılı aşkın süredir belirli zamanlarda Beethoven, Vivaldi gibi ünlü bestecilerin klasik müzikleri çalınıyor. Hatta kediler için günde iki kez Mozart’ın ‘Türk Marşı’ bestesi çalınarak, beslenme alanından uzaklaşan kedilerin yeniden bu bölgeye girişi ve müzik yoluyla eğitimleri sağlanıyor.

Veteriner sağlık hizmetleri veriyor
Tesiste, kısırlaştırma işleminin yanı sıra, kuduz, iç-dış parazit ve karma gibi aşılar da yapılıyor. 

Kediler, kendilerini huzursuz edecek, onlara şiddet uygulayacak dış etkenlerden uzak, sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor.

Okul gezileri 

Okullar, tesise gezi düzenleyebiliyor. Minikler, bu gezilerde kedilerle bir araya gelerek, arazide hayvan dostlarıyla keyifli bir gün geçiriyor. 

Bağış sistemi
Kedi Kasabası bağış da kabul ediyor. Kedilere yardımda bulunmak isteyenler, www.kedikasabası.org sitesinden bağış yapabiliyor.

Sahiplendirme imkanı

Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisindeki alanı ziyaret edip kedileri sahiplenebiliyorsunuz. Böylelikle kediler, yeni yuvalarında yaşamlarına devam ediyor.

 

 

Kedilerin günlük programı

Kedi Kasabası'nda günlük program da yer alıyor. Böylelikle kedilerin aktiviteleri, saat saat planlanıyor.

 

 

Kedi Kasabası'nın web sitesine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER OKU