HDP'den İsmail Saymaz'a: İsmini gizleyerek konuşuyorsa partiden değildir

Saymaz’ın bugünkü köşe yazısında ismi paylaşılmayan bir HDP’linin “Demirtaş, bu şekilde devam ederse parti dışına itilir” dediği belirtilmişti

Fotoğraf: YouTube

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, bugünkü köşe yazısında ismini paylaşmadığı bir HDP’linin görüşlerine yer veren Halk TV yazarı İsmail Saymaz’a yanıt verdi.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçen gün yaptığı açıklamada "Halkın demokratik çözüm ve barış isteğini gür sesle söylemeyi sürdüreceklerini ve geri adım atmayacaklarını" ifade etti.

"Tek başıma bile kalsam inandığım doğruları savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim" diyen Demirtaş, "Elbette bunun bedelleri oluyor. Mahallenin 'delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi' ya da karşı mahallenin 'teröristi, katili' olarak yaftalanmayı göze alıyorum" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Demirtaş'ın bu açıklaması gündemdeki yerini korurken, gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV köşe yazısında şunları yazdı:

Örneğin, bir HDP’li yönetici, Demirtaş’ın HDP’den ayrı ve bir adım önde görünmesinden rahatsızlık duyulduğunu vurgulayarak, şunları söylüyor:

'Demirtaş, bu şekilde devam ederse parti dışına itilir. Cezaevinden çıktığında bir panele bile sokmazlar. Hiçbir yerde konuşamaz. Bugünkü ruh hali böyle.'

HDP’li yönetici, Demirtaş’ın geçen nisan ayından beri PKK’ya karşı açıkça tavır aldığını ve bu tutumunu cezaevine giden HDP’lilere de açıkladığını kaydederek, “Çok cesur bir hamle. Ama büyük risk aldı' diyor" ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel de Twitter’dan Saymaz'ın yazısını alıntılayarak "HDP’de herkes, hele de yetkili olanlar açık kimliği ile konuşur, kendini gizleyerek konuşmaz… İsmini gizleyerek konuşuyorsa HDP’li değildir. Yetkili hiç değildir…" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU