Sedat Peker aleyhine videolar yayınlayan Cenk Çelik vuruldu

Sedat Peker'le ilgili videolarıyla bilinen Cenk Çelik silahlı saldırıya uğradı

Görsel: Sosyal medya

 Ümraniye Atatürk Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi'nde kimliği henüz belirlenemeyen kişi, Cenk Çelik'e ateş edip olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Cenk Çelik, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Olay yerinde inceleme yapan polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Cenk Çelik, sosyal medyada Sedat Peker aleyhine yayınladığı videolar ile biliniyordu.

Peker'den açıklama

Öte yandan Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın konuya ilişkin açıklama yaptı.

Peker ile Face Time üzerinden görüştüğünü duyururan Barkın, Sedat Peker'in ağzından şunları aktardı:

Bugüne kadar sosyal medyada çoluk -çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı.Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken,bıçak sırtında yaşadığım bu anda,böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur. Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken, yakınlarıma saldırılar düzenlenirken, bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir. Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir. Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir.

 

 

 

 

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU