Abdulkadir Karaduman: İsrail'e büyükelçi atamak, gaflet değil bir ihanet vesikasıdır

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, "Tarih azılı teröristleri turkuaz halılarla atlı süvariler ile nasıl karşıladığımızı ve mazlum Filistin halkına nasıl ihanet ettiğinizi kayıt altına almaya devam ediyor" diye konuştu

Fotoğraf: Twitter @akadirkaraduman

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Karaduman, Türkiye İsrail ilişkileri çerçevesinde dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail Başbakanı Yair Lapid ile yaptığı telefon görüşmesinde, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atılacağının ifade edilmesine tepki gösterdi. 

Karaduman "Terörist İsrail'e büyükelçi atanması, İsrail'le ilişkilerin normalleşme düzeyine çıkarılması, Filistin davasına ihanetten ve katliamları meşru ulaştırmaktan başka hiçbir anlam taşımayacaktır. Saadet Partisi olarak bu durumu kabul etmemiz asla mümkün değildir" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Teröristle asla normalleşme olmaz"

Karaduman şöyle devam etti:

Teröristle asla normalleşme olmaz. Filistin topraklarını işgal etmeyi, Filistinli Müslümanları katletmeyi bir rutin haline getiren terörist devleti resmi olarak tanımak ve İsrail'e büyükelçi atamak, emin olun, gaflet değil bir ihanet vesikasıdır. Siz, ‘dün dündür bugün bugündür’ diyerek kendinizi kandırabilir, kendi vicdanlarını susturabilirsiniz ancak bu milleti kaldıramayacak ve bu milletin vicdanını susturamayacaksınız. Tarih azılı teröristleri turkuaz halılarla atlı süvariler ile nasıl karşıladığımızı ve mazlum Filistin halkına nasıl ihanet ettiğinizi kayıt altına almaya devam ediyor.

"AK Parti terör devleti İsrail'i memnun etmekten başka bir çabayı ortaya koymamaktadır"

Hükümete yaptığı yanlıştan bir an önce geri dönme tavsiyesinde bulunan Karaduman, "Müslüman coğrafyada işgaller ve katliamlar sürerken, İslam ülkelerinin bu işgallere ve katliamlara sessiz oluşu ve ortak bir tavır sergilemekten yoksun oluşlarını da büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Bu, sessizlik ve parçalanmışlıktan cesaret alan İsrail ve en büyük destekçisi ABD, Suriye ve Mısır gibi yerleri işgaline devam etmekte ve bu toprakların kendi sınırları içerisinde olduğunu adeta bütün dünyaya dayatmaktadır. Ortaya çıkan sonuç şudur ki, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı söylemleriyle milletimizin memnun etme yoluna giderken icraatlarıyla da terör devleti İsrail'i memnun etmekten başka bir çabayı ortaya koymamaktadır" ifadelerini kullandı.

 

 

ANKA

DAHA FAZLA HABER OKU