Türk ve ABD'li yetkililerin FETÖ toplantısı

Emniyetteki toplantıda Kemal Batmaz ve Hakan Çiçek'le ilgili tespitler paylaşıldı

Türk ve ABD'li yetkililerin FETÖ görüşmeleri bugün (4 Ocak 2019) Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Dikmen yerleşkesinde devam etti.

Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nün yakınlarında yakalanan Kemal Batmaz ile Hakan Çiçek'in telefon görüşmeleri ABD'li heyetle paylaşıldı.

İki ismin 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü'nde olduklarına ilişkin kayıtlar da ABD'li yetkililere gösterildi. 

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın ev sahipliğindeki görüşmeye Kaçakçılık ve Organize Suçlara Mücadele, İstihbarat, İnterpol ve Dışilişkiler daire başkanlıkları ile Mali Suçları Araştırma Kurulu'ndan (MASAK) üst düzey yetkililer de katıldı.

İki saat süren görüşmede MASAK yetkilisi tarafından örgütün finans hareketlerine dair veriler de ele alındı.

Hakan Çiçek'in Pensilvanya bağlantısı

Çiçek'e ait cep telefonundaki GSM hattının ilk kez 7 Mart 2016'da aktive edildiği, iPhone A1688 model cep telefonunun bu anda kaydettiği lokasyonun ise Fethullah Gülen'in de bulunduğu Pensilvanya'daki çiftlik evi olduğu tespit edilmişti.

Çiçek'in darbe girişimi sırasında FaceTime uygulamasıyla Pensilvanya'da bulunan ve telefon rehberinde "Eczacı Abdi" olarak kayıtlı Abdullah Bayram ile 3 dakika 51 saniye görüştüğü ve Viber üzerinden de "Hkn Ada Avukat" olarak kayıtlı Hakan Serbest ile mesajlaştığı da belirlenmişti.

AA

DAHA FAZLA HABER OKU