Yas tutan Hintli, kuzeninin cenaze ateşine atlayarak öldü

Polis, adamın kuzeninin köydeki bir kuyuya düştükten sonra öldüğünü söyledi

(Temsili/Arşiv) Hindistan'ın başkenti Delhi'deki cenaze ateşleri (Reuters)

Yetkililer, Hindistan'ın orta kesimindeki Madhya Pradeş eyaletinde 18 yaşındaki bir adamın, kuzeninin cenaze ateşine atlayarak intihar ettiğinin ileri sürüldüğünü belirtti.

Press Trust of India haber ajansına göre, adının Karan olduğu açıklanan ve yaklaşık 450 km ötede yaşadığı belirtilen adam, kuzeninin öldüğü haberini alınca Sagar'a gitti.

Sagar bölgesi polisi, hadisenin Majguwan köyünde yaşandığını söyledi. NDTV'nin haberine göre, Karan'ın 21 yaşındaki kuzeni Jyoti Daga, köydeki bir kuyuya düştükten sonra hayatını kaybetmişti.

Yetkililer, Daga'nın perşembe günü kaybolduğunu ve eve dönmemesi üzerine köylülerden oluşan arama ekibinin genç kızı aramaya çıktığını belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Baherya Polis Merkezi Amiri Divya Prakaş Tripathi'ye göre, Daga perşembe gecesi sebze almak için bir çiftliğe gitmek üzere evden çıktı.

Genç kadının cesedini bir kuyuda bulan köylüler polise haber verdi.

Kuzeninin ölümünü haber alan Karan, cuma günü motosikletiyle köye gitti.

Yetkilinin PTI'ya söylediğine göre, aynı akşam Daga'nın son duaları okunurken iddialara göre Karan cenaze ateşinin içine atladı.

NDTV'ye konuşan Majhguwan köyü sarpançı (muhtarı) Bharat Singh Ghosi, köylülerin Karan'ı alevlerden çekip çıkardığını ve yakınlardaki bir hastaneye götürdüğünü ancak genç adamın yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

Karan'ın cenaze töreni pazar günü, kuzeninin cenaze ateşinin yakıldığı yerin yakınında gerçekleştirildi.

Tripathi, olaya yol açan koşulların tespiti için bir soruşturma yürütüldüğünü belirtti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/asia/india

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU