Kılıçdaroğlu: Beşli çeteyi, SADAT'ı hep birlikte ezeceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Toplumun her kesimini kucaklayarak. İşçisinden köylüsüne, memurundan şoförüne kadar 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız" diye konuştu

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları'nın düzenlediği Büyük Gençlik Yürüyüşü’ne katıldı.

CHP Gençlik Teşkilatları ile birlikte Güvenpark'tan Anıtkabir'e yürüyen Kılıçdaroğlu burada açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada "Bu bayram milli bağımsızlık savaşının en önemli adımlarından birisidir. 16 Mayıs’ta düşman zırhlılarını gördüğü zaman 'Geldikleri gibi gidecekler' diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı meşalesini yaktığı bayramdır" ifadelerini kullandı.

ccc.jpg
Fotoğraf: AA

"İkinci yüzyılda Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız"

CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki tane ilkesi vardır. Siyasi bağımsızlık ve ekonomik bağımsızlık. 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' der. 'Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça ülke bağımsızlığını koruyamaz' der. Bugün hep birlikte ülkeyi siyasal ve ekonomik bağımsızlığı yeniden güçlendirmek için yollara çıktık. Adalet yürüyüşü bunun en önemli adımıdır.

İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamemizde ikinci yüzyıla Türkiye’yi hazırlamak zorundayız. Beraber, birlikte, kavgasız, omuz omuza, kararlı, birlikte yürüyerek. Toplumun her kesimini kucaklayarak. İşçisinden köylüsüne, memurundan şoförüne kadar 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yeniden yaşatacağız.

DDD.jpg
Fotoğraf: AA

"Milli Kurtuluş Savaşı'nı verenlerin çocuklarıyız"

Açıklamasına "Çetelerin olduğunu biliyorum. Beşli çetelerin, SADAT'ların olduğunu biliyorum" ifadeleriyle devam eden Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Biz hep birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz. Bizler, Milli Kurtuluş Savaşı'nı verenlerin çocuklarıyız.

Bizler o mücadelenin neferleri olarak yolumuza devam edeceğiz.     

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU