Prens Harry: Eğer işinizden keyif almıyorsanız bırakın

Sussex Dükü, "Akıl sağlığı uyanışının henüz başındayız" dedi

Prens Harry, Kraliyet ailesinde kalmanın akıl sağlığını kötü etkilemesi nedeniyle yeni bir hayat kurmak üzere eşiyle birlikte ABD'ye taşınmıştı (AP)

Prens Harry, keyif alınan bir işte çalışmanın önemli olduğunu ve akıl sağlığı için acınası bir kariyeri bırakmanın tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Fast Company dergisine verdiği röportajda Sussex Dükü pandemi dönemindeki işten ayrılmaların "hepsinin kötü olmadığını" dile getirdi.  

Prens Harry, 2021'de Kraliyet ailesinden ayrılarak üst düzey Kraliyet görevlerinden de çekilmişti. 

BetterUp isimli akıl sağlığına odaklanan bir startup başlatan 37 yaşındaki Sussex Dükü röportajda şu ifadeleri kullandı:

Aslında bu öz farkındalıkla gelen değişim ihtiyacının bir göstergesi. Dünyanın dört bir yanındaki pek çok kişi kendilerine neşe getirmeyen işlerde sıkışıp kaldı ve şimdi akıl sağlıklarını ve mutluluklarını ilk sıraya koyuyorlar. Bu kutlanacak bir şey.

Sussex Dükü pandeminin ortasında işlerini bırakan kişilerin çok ihtiyaç duyulan bir kültürel değişime ilham verdiğini de sözlerine ekledi. 

Prens Harry şunları söyledi:

Görünürde bu son birkaç yıl tüm bu sorunları ön plana çıkarmış gibi dursa da gerçek şu ki bu mücadeleler ve sorunlar bir süredir demleniyor. Akıl sağlığı uyanışının henüz başındayız.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle şubatta Kraliyet unvanlarını bırakıp kendi çalışmalarını başlatmak için ABD'nin Kaliforniya eyaletine taşınmıştı. 

Twitter'da bazı kullanıcılar ifadelerinden ötürü Prens Harry'yi övdü. Bir kişi şunları dile getirdi:

Akıl sağlığınızı etkileyen her şeyi bırakmak iyidir.

Bir diğeriyse şunları dile getirdi:

İyi dedin Prens Harry. Bazen ilk adımı atman gerekir ve bu gitmek demektir.

Prens Harry'yi pek çok kişinin yaşadığı zorlukları küçümsediği gerekçesiyle eleştirenler de vardı. Kraliyet uzmanı Robert Jobson, "Bunu nasıl biliyor olabilirsin?" dedi. Bir diğeriyse şunları söyledi:

Prens Harry hiçbir zaman ev sahibi olmak, fatura ödemek, dolapta yemek olmaması konusunda endişelenmek zorunda kalmadı.

 

Independent Türkçe, Page Six, Vanity Fair, News.com.au

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU