Can Ataklı: Erdoğan’ı Mersin mitingi konusunda da kandırdılar

“Erdoğan’ın kandırıldığının kanıtı ne biliyor musunuz? Dünkü saray gazetelerine ve televizyonlarına bakın, birinde bile Mersin mitingi yoktu”

Fotoğraf: Twitter / CHPfotograf

Korkusuz yazarı Can Ataklı, CHP’nin Mersin mitingine katılımın az olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “danışmanları tarafından yine kandırıldığını” öne sürdü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ataklı, bugünkü köşe yazısında Erdoğan’ın ifadelerini hatırlattı:

AKP genel başkanı; Siirt’te konuşurken, belli ki aklı Mersin’deki CHP mitingindeydi. Kılıçdaroğlu için “Bugün Mersin’deydi. Mersin’de bu kadar kalabalık toplayamadı. Mersin’i bu kadar dolduramadılar. İşte bak burası Siirt. ‘Daha büyük meydan verilse orayı doldururduk’ diyor. Sen ilk önce orayı doldur. Resmi rakamlar elimizde” dedi. Erdoğan Siirt’teki kalabalığın Mersin’dekinin iki katı olduğunu iddia etti.

“Peki Erdoğan bunu nereden bilip de söyledi?” diye soran Ataklı, şunları yazdı:

Kendisine öyle bilgi verilmiş. Danışmanları yine kandırmışlar Erdoğan’ı. Bu konuda görev Mersin Valisi’ne verilmiş. Vali polislere turnike kurdurup mitinge katılanları tek tek saydırmış. “Turnikelerden geçen 21 bin 500 kişiydi, ayrıca turnikelerden geçmeyip de mitingi biraz uzaktan izleyen 1500 kişi vardı” bilgisini sunmuş danışmanlara.

Oysa göz var izan var. Vatandaş, Mersin’in en büyük alanı bir baştan bir başa dolmuş, yollar taşmış, millet meydana çıkan yolları bile tamamen doldurmuş. Erdoğan’ın kandırıldığının kanıtı ne biliyor musunuz? Dünkü saray gazetelerine ve televizyonlarına bakın, birinde bile Mersin mitingi yoktu. Haber ve fotoğraf koysalar foya ortaya çıkacak tabii. Hiç görmemek en iyisi.

 

Korkusuz, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU