Britney Spears'ın babası, vasiliğin derhal sona ermesi için başvuruda bulundu

Avukat Alex Weingarten, "Jamie, vasiliğin herhangi bir süre daha devam etmesi için hiçbir neden görmüyor" dedi

Jamie Spears ve kızı Britney Spears arasındaki vasilik tartışması 2008'de başlamıştı (Kolaj: AP/Reuters)

Britney Spears'ın babası Jamie Spears, kızının üzerindeki vasiliğinin "derhal sonlandırılmasını" talep etti.

Fox News, yeni mahkeme kayıtlarına göre Britney'nin babasının, "Britney'nin son ifadesiyle mal varlığı ve işlerinin kişisel kontrolünü ele alma taleplerinin, vasiliği devam ettirmenin onun arzusuna ters düştüğünü açıkça ortaya koyduğuna" inandığını bildirdi.

Bu sebeple, Spears'ın babasının avukatı Alex Weingarten, "Jamie, vasiliğin herhangi bir süre daha devam etmesi için hiçbir neden görmüyor ve vasiliğin devam etmesine dair bir ilgisi de bulunmuyor" dedi.

Avukat devamında, "Jamie kızını koşulsuz seviyor ve destekliyor. Nokta. Hayatı boyunca yaptığı gibi, kızını korumak ve ona bakmak için elinden gelen her şeyi yapacak" diye yazdı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Buna son 13 yıl boyunca kızının vasisi olarak hizmet etmek de dahil. Şimdiyse bu, Britney Spears üzerindeki vasiliğin sona ermesi anlamına geliyor.

Ünlü şarkıcı, bu haziranda verdiği çarpıcı mahkeme ifadesinde, babasının onayı olmaksızın önemli kişisel veya mali kararlar veremediği de dahil bir dizi iddiada bulunmuştu.

İddialar arasında iradesi dışında ilaç almak zorunda bırakılması, mali kaynaklarına erişiminin engellenmesi, gösteriye zorlanması ve gösteriden vazgeçmesi halinde cezalandırılması da yer alıyordu.
 


Jamie Spears, 30 Eylül'de vasilikten uzaklaştırılmıştı.

Britney geçen ay, vasilik sona erince kendisine zarar verenlere karşı "adalet" arayacağını belirtmişti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU