Iron Maiden sevgisi lise müdürünün başına dert açtı

Veliler yetkilinin istifasını isterken, öğrenciler müdürü savundu

1975'te Londra'da kurulan Iron Maiden, bugüne dek 17 stüdyo albümü yayımladı (Hellisthisimage)

Kanada'da bir lise müdürü, heavy metal grubu Iron Maiden'la ilgili yaptığı paylaşımdan ötürü velilerden tepki topladı. Öğrencilerse okul müdürüne destek verdi.

Ontario eyaletindeki St. Catharines bölgesinde yer alan Eden Lisesi'nde müdürlük yapan Sharon Burns, okula ait Instagram sayfasında heavy metal grubu Iron Maiden hayranı olduğunu belirten bir paylaşım yapmıştı.

Paylaşımda, Britanyalı grubun "Eddie" isimli maskotu ve geniş çevrelerce satanizmle ilişkilendirilen 666 sayısı yer alıyordu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bunun üzerine velilerin bir kısmı, müdürün görevden alınması için imza kampanyası başlattı.

Change.org üzerinden başlatılan kampanyada, "Bu kampanya Sharon Burns'ün Iron Maiden'a duyduğu sevgiyle ilgili değil. Hiç olmadı" ifadeleri yer aldı.

Kampanya metninde asıl sorunun, "lise müdürünün kendi el yazısıyla satanizmle ilişkili bir sembol olduğunu çok iyi bildiği 666 sembolünü sosyal medyada şahsi olmayan, okula ait bir hesaptan paylaşması olduğu" belirtildi.

Öte yandan, öğretmenin paylaşımı okulun Instagram sayfasından kaldırılırken, bazı öğrenciler de bir karşı kampanya başlatarak müdürü savundu.
 

iron-maiden-instagram.jpg
Şikayette bulunan veliler, 666 sayısının satanist sembol olduğunu ve okulun değerlerini yansıtmadığını savundu (Change.org/Instagram)


Öğrencilerin kampanya metninde, "Etrafındakilere nazik davranıyor ve sevgiyle yaklaşıyor. Muhtemelen okulun bugüne kadarki en iyi ve heyecan dolu müdürlerinden biri" ifadeleri yer aldı.

Burns'ü savunan öğrenciler, "Eden Lisesi bir devlet lisesi, Hıristiyan lisesi değil. Eğer çocuğunuzun gittiği okuldaki müdürü sevmiyorsanız, çocuğunuzu başka okula gönderin" dedi.

Kampanya metninde ayrıca Burns'ün Müslüman ve Yahudi öğrencilerin ibadetlerini yapabilmesine olanak tanıdığı ve liseyi çok daha kapsayıcı bir hale getirdiği de söylendi.Independent Türkçe, Loaded Radio, Business Insider

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU