Barış Pehlivan: CHP’de şüphe bırakan ölümler

"CHP’lilerin kafasında bu ölümlere dair çok soru işareti dolanıyor"

Fotoğraf: AA

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, CHP’nin son dönemde hayatını kaybeden yöneticilerine dikkati çekti ve “CHP’lilerin kafasında bu ölümlere dair çok soru işareti dolanıyor” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Pehlivan, bugünkü köşe yazısında son iki ayda bazı CHP’li yöneticilerin yaşamını yitirdiğini hatırlattı:

CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demiral, Antalya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. CHP Silifke Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Batuhan Uysal Mersin’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.  CHP Hendek Gençlik Kolları Başkanı Anıl Tanrıkulu Sakarya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. CHP Mudurnu Gençlik Kolları Başkanı Şafak Duman apartmanın dördüncü katından düşerek hayatını kaybetti.  

“Saydığım isimler sadece yönetici olanlar ve liste uzayıp gidiyor. Gençlik kolları üyelerinin ardı ardına hayatını kaybetmesini yazmadım bile...” diyen Pehlivan, şu ifadeleri kullandı:

Duydum ki gençlerin bu ani ölümleri CHP içinde de konuşulmaya başlanmış.  “Gençlik örgütünün üstünde kara bulutlar dolaşıyor” diyen de var, ölümleri şüpheli bulan da... Haberlerde sunulanın arkasında başka bir gerçek mi yatıyor, şu an bilinmiyor. Bilinen şu ki: CHP’lilerin kafasında bu ölümlere dair çok soru işareti dolanıyor. 

 

Cumhuriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU