Şahin Mengü hayatını kaybetti

Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti

Fotoğraf: Sosyal medya

Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan CHP eski milletvekili Şahin Mengü, hayatını kaybetti.

Dün Ankara'daki evinde rahatsızlanan Mengü, Bayındır Kavaklıdere Hastanesi'ne gitti.

Hastanede tedavi altına alınan Mengü'nün burada fenalaştığı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Gazeteci Nevşin Mengü babasının vefatının ardından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

Babamı kaybettik. Arayan, soran, başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederim. Dostlar sağolsun.

Hastaneden açıklama

Bayındır Kavaklıdere Hastanesinde Uzman Dr. Yusuf Ziya Güler, Mengü'nün vefatına ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

Burun kırığı tanısıyla bugün operasyonu planlanan siyasi yaşamın önemli isimlerinden Sayın Şahin Mengü hastanemizde fenalaşmış, kendisine yapılan bütün müdahalelere rağmen 20 Eylül 2021 saat 11.38'de Bayındır Kavaklıdere Hastanesinde vefat etmiştir. Merhumun ailesine, sevenlerine ve ülkemize başsağlığı dileriz.

Siyasiler paylaştı

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkan Yardımcımız Sn Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür." ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, bu sabah tedavi olmak İçin gittiği bir hastanede hayatını kaybetti. Şahin Mengü’ye Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

 

Özgür Özel paylaştı

CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel de paylaşımında "23. Dönem Manisa Milletvekilimiz, çok değerli hukukçu, siyasetçi Şahin Mengü'yü kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrendim. Değerli büyüğümüz Şahin Mengü'ye Allah'tan rahmet, ailesine, tüm sevenlerine ve Cumhuriyet Halk Partisi ailesine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Mengü'nün cenazesinin, yarın TBMM'de düzenlenecek tören sonrası, Karşıyaka Mezarlığı Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği kaydedildi.

Şahin Mengü kimdir?

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948’de Kastamonu İnebolu’da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya’dır. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Mengü, evli ve 2 çocuk babasıydı. Mengü'nün kızı Nevşin Mengü gazetecilik yaparken oğlu Burak Mengü de Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyor. Mengü, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP’ den Manisa milletvekili seçilmişti.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU