Britney Spears'ın babasının vasiliği sona erdirme başvurusu hayranları sevindirdi: "Sonunda oluyor!"

Hayranlar pop şarkıcısının "bağımsız yaşamayı hak ettiğini" söylüyor

Britney Spears, 2009’dan bu yana babasının vasiliği altındaydı (Reuters)

Pop yıldızı Britney Spears'ın hayranları, babasının yıldızın hayatını ve mali durumunu 13 yıldır kontrol eden vasiliği sona erdirme başvurusu yaptığı haberini kutluyor.

Jamie Spears, tartışmalı düzenlemeye son vermek için dün (7 Eylül) mahkemeye dilekçe verdi.

Belgede, "Bu vasilikle ilgili son olaylar, şartların, vasiliğin kurulmasını gerektiren sebeplerin artık ortadan kalkabileceği ölçüde değişip değişmediğinin sorgulanmasına neden oldu" ifadeleri yer aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Spears'ın vasilikten çıkmasını sağlamak için uzun süredir mücadeleye devam eden #FreeBritney (Britney'i Serbest Bırakın) kampanyasını yürüten hayranlarsa sona yaklaşıldığını gösteren haberleri sevinçle karşıladı.

Hayran Ryan Miller, "Bu, #FreeBritney hareketi için harika bir haber ve ABD'deki vasiliğin işleyişine dair çok gerekli olan diyalogu yaratacak" dedi.

Bir başka hayran, "Britney 13 yılın ardından özgür olacak" yazarken, bir diğeri de şu yorumu yaptı:

Britney bağımsız yaşamayı hak ediyor.

Bir diğer hayransa, "Sonunda oluyor!" tweet'ini attı.

Pop yıldızının avukatı Mathew Rosengart, The Independent'a yaptığı açıklamada gelişmenin "Britney Spears açısından büyük bir yasal zafer" olduğunu ve onu "haklı çıkardığını" söyledi.

Rosengart şöyle devam etti:

Kızını rehin almaya yönelik suistimali ve uygunsuz planını milyonlarca dolarlık bir anlaşma elde etmeye çalışarak açığa çıkaran Bay Spears, şimdi fiilen teslim oldu.

"Görünüşe göre Bay Spears, yeminli ifade sorgusuna girmek ve diğer sorgulara yeminli cevap vermek de dahil olmak üzere hesap verebilirlikten ve adaletten kaçabileceğine inanıyor" diyen Rosengart, "finansal açıdan kötü yönetime ve diğer konulara ilişkin soruşturmalarının devam edeceğini" ekledi.

The Independent yorum almak için Jamie Spears'ın hukuk ekibiyle de temasa geçti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU