Hıncal Uluç: Yalan konuşma Şenol Güneş

“Şenol’un nasıl sıkılmadan yalan konuşup en azından bir 3 milyon daha götürmeyi planladığını anlatacağım”

Fotoğraf: AA

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, EURO 2020'de oynadığı 3 maçta 3 mağlubiyet alarak turnuvaya erken veda eden A Milli Takım’ın teknik direktörü Şenol Güneş’e tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Uluç, bugünkü köşe yazısında Şenol Güneş hakkında şunları yazdı:

Avrupa Milletler Ligi'ne B Kümesi'nde başlamıştık. Kolayca birinci olup A Kümesi'ne çıkacağımızı bekliyordu herkes. Şenol Güneş o palavra gurupta sonuncu oldu ve C Kümesi'ne düştük.. Şenol umursamadı. Federasyon umursamadı. Spor Bakanı hiç umursamadı ve Avrupa 2020 elemelerinde bu defa 0 galibiyet ve en palavra rakip İsviçre'den bile 3 dahil 8 gol yerken, "Şeref Golü" atmayı başardık.. Şenol Güneş, üç maçın ardından da ayni şeyleri söyledi.. Lafa hep "Sorumlu benim" diye başladı. Ama kendi hataları hakkında tek kelime etmedi. Kaleciden sol açığa tüm takım oyuncularını yerin dibine soktu. Son soru olarak "Sorumlu benim dediniz, ama hep başkalarını eleştirdiniz. Kendi performansınız hakkında ne diyeceksiniz?" diyen gazeteciyi "Bu nasıl soru?" diye hem de nasıl fırçaladı. Üç maçın ardından da kendisine yönelik tek "özeleştiri" yapmadı. Son maçın son sorusu, "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" oldu. "Bu soruyu sorma hakkınız yok. Ben hesabımı yönetime veririm" diye en saçma cevabı verdikten sonra, istifayı düşünmediğini ifade etti. Söylediği tek doğru da bu oldu sayın okurlar.. "İstifayı düşünmüyorum!." Ayda 3 milyon küsur maaş alıyor adam. Şunun şurasına ay başına bir hafta kalmış.. Dayanırsa, bir 3 milyon daha garanti.. Kovulursa alacağı tazminat da sağlamda.. Niye istifayı düşünsün ki?.

Uluç, yazısının ilgili kısmını “Ben yarın anlatacağım, bugünkü başlığımı.. Yani Şenol'un nasıl sıkılmadan yalan konuşup, en azından bir 3 milyon daha götürmeyi planladığını.. Nerden götürecek?. Nihat Özdemir Federasyonu para basmıyor.. Bizim cebimizden tabii..” ifadeleriyle tamamladı.

 

Sabah, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU