Sedat Peker: Kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim

Peker, yakalandığı yönündeki iddiaları "SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir" diyerek yalanladı

Fotoğraf: AA

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, yakalandığı yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı.

Peker, “Öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim" dedi.

Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda "Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi” diyen Peker, "Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir" ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Peker şöyle devam etti: 

Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar. Süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim.

Sosyal medyada organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker'in yakalandığı iddia edilmiş, Türk güvenlik güçlerinin Peker’e operasyon düzenlediği öne sürülmüştü. 

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU