Kraliyet uzmanı: Prens William başta Kate Middleton'la evlenmeye hevesli değildi

Çift, 2011'de dünya evine girmişti

Çiftin evliliği 2011'de dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından izlenmişti (AFP)

Kraliyet uzmanı Katie Nicholl, Prens William'ın ebeveynlerinin kötü evlilik deneyimi nedeniyle başlangıçta Kate Middleton'la evliliğe sıcak bakmadığını belirtiyor. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Prens William ve Kate Middleton 2011'de hayatlarını birleştirdiğinde bu, tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmış, Cambridge Dükü ve Düşesi'nin evliliği milyonlarca kişi tarafından takip edilmişti.

Ünlü çift 2001'de St. Andrews Üniversitesi'nde aynı yurtta kalırken tanışmıştı. İkili üniversite hayatları süresince birkaç arkadaşıyla birlikte yaşamaya devam etti ve 2003'te ilişkilerini biraz daha ilerletme kararı aldı. 

My London'ın haberine göre Prens William nişanlanmalarına yönelik verdiği röportajda daha önce şu ifadeleri kullanmıştı:

Kate'le tanıştığımda onda özel bir şeyler olduğunu biliyordum. Onda keşfetmek istediğim bir şeyler olduğunu biliyordum. Bir süre arkadaştık ve bu iyi bir temel olmuştu. Çünkü genel olarak birbirimizle arkadaş olmanın büyük bir avantaj olduğuna inanıyorum. Ve buradan ilerledi.

Uzun süre sevgili kalan çift, basına birlikte pek çok kez poz vermişti. İkili 2007'de kısa süreliğine de olsa ayrılmıştı ve bu ilişkilerinin sonu olarak görülmüştü. 

Bu süre zarfında Prens William askeri pilotluk eğitimine devam ediyordu ve Kate de Londra'da çalışıyordu. O dönem William'ın evliliğe hazır olmadığı çifte dair dillendirilen söylentiler arasındaydı. 

Kraliyet uzmanı Katie Nicholl, The Making of a Royal Romance isimli kitabında Prens William'ın hazır olduğunu hissetmeden önce evliliğe adım atmayacağına yemin ettiğini belirtiyor. 

Nicholl, Cambridge Dükü'nün ebeveynleri Prens Charles ve Prenses Diana'nın talihsiz evliliğinden etkilendiğini ve o dönem benzer bir süreç yaşamak istemediğini söylüyor. 

 

afp.jpg
(AFP)

 

Nicholl, Prens William'a dair şu ifadeleri kullanıyor:

Babasının, Diana'nın uygun bir gelin olarak görülmesinin ardından evliliğe zorlandığını biliyordu. Benzer bir baskıya boyun eğmemek konusunda isteksizdi ve acele etmemeye yemin etmişti.

Kısa süre ayrı kalsalar da ikili daha sonra tekrar bir araya gelmiş ve nihayetinde evlenmişti. Çiftin George, Charlotte ve Louis isimlerinde üç çocuğu bulunuyor. 

Bir başka Kraliyet uzmanı Penny Junior ise yakın zamanda Prens William'ın büyükannesini örnek alarak kral olmaya hazırlandığını söylemişti

Cambridge Dükü, kardeşi Prens Harry'nin Kraliyet ailesinden ayrılmasının ardından hem özel hayatıyla hem de katıldığı etkinliklerle çok daha fazla gündeme geliyor. 

 

Independent Türkçe, MyLondon, Page Six

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU