Soylu’nun danışmanından Peker’e yanıt

Danışman Hacıoğlu, ev ve araba iddiasına yanıt verdi

Fotoğraf: Youtube

Organize örgüt kurmak ve liderliğini yapmak suçlamasıyla hakkında kırmızı bülten ile arama kararı olduğu açıklanan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunduğunu söyleyen Sedat Peker’e İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu yanıt verdi.

Sedat Peker, bugün yayınladığı 5. videosunda "Süleyman Soylu'nun Ali Faik Hacıoğlu diye danışmanı var. Bu kişi 1,6 milyon liralık arabaya biniyor. Trabzon'a 5 milyon TL'ye ev yaptırıyor. Danışman maaşı 10 bin TL ya vardır ya yoktur. Danışmanı bile zengin" demişti.

Hacıoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada Peker'e “Hayatımda eroin, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım" şeklinde yanıt verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Peker’in ev iddiasını “Yapımını ailesiyle birlikte, İçişleri Bakanlığı danışmanlığına getirildiği 2016 yılında tamamladığını” söyleyerek yanıt veren Hacıoğlu, evin ifade edilen rakamın 6'da birine mal edildiğini kaydetti.

Hacıoğlu aracı ise "Hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877 bin TL'ye aldığını" belirtti ve bir süre önce borçlarını ödemek için satışa çıkardığını bildirdi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU