Fenerbahçe'nin kural hatası başvurusu tahkim tarafından da reddedildi

Türkiye Futbol Federasyonu Fenerbahçe'nin Tahkim Kurulu'na yaptığı başvurunun reddedildiğini açıkladı

Fotoğraf: AA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ligin 38. haftasında oynanan Aytemiz Alanyaspor mücadelesinde, VAR kararı yüzünden iptal edilen penaltı kararı hakkında Tahkim Kurulu’na yaptığı itirazın da reddedildiğini duyurdu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

TFF’nin internet sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

TFF Tahkim Kurulu 08 Mayıs 2021 günlü (41) sayılı toplantısında gündemindeki dosyayı inceleyerek aşağıdaki kararı almıştır.

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 07.05.2021 tarih ve 79 sayılı kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen 08.05.2021 Cumartesi günü saat 14:00'de video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin vekilleri Av. Alper Pirşen, Av. Uğur Oker'in ve Türkiye Futbol Federasyonu vekilleri Av. Hazer Akil, Av. Hakan Furkan Tarman'ın hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin itirazının reddine, oybirliği ile, gerekçeli kararın bilahare açıklanmasına, karar verilmiştir.

 

AA 

DAHA FAZLA HABER OKU