Quentin Tarantino'nun sineması haziranda yeniden açılacak

Tarantino "Hayatta olduğum ve zengin olduğum sürece New Beverly de orada olacak ve 35 mm'lik iki film birden gösterecek" diyor

(New Beverly Sineması/Twitter)

Quentin Tarantino'nun ABD'deki yeni Los Angeles Beverly Sineması 1 Haziran'da yeniden açılacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sinemanın resmi Twitter hesabı haberi cumartesi günü (1 Mayıs) duyurdu. Paylaşımda sinemanın "1 Haziran 2021'de yeniden açılıyoruz çünkü film göstermeyi seviyoruz" yazılı bir resmiyle "Yakında daha fazla bilgi verilecek" ifadeleri yer aldı.

İkinci bir tweet'te "Tüm gösterimlerimiz analog filmlerle yapılıyor" denildi.

58 yaşındaki film yönetmeni sinemanın sahibi ailenin babası ve sinemanın işletmecisi Sherman Torgan'ın beklenmedik ölümünden sonra mülkü yeniden inşa edilmekten kurtarmak için 2007'de sinemayı satın almıştı.

Bir Zamanlar Hollywood'da (Once Upon A Time in Hollywood) filminin yapımcısı ve yönetmeni Hollywood Reporter'a "Sinema, Super Cuts kuaför salonuna dönüşecekti" demişti.

South Bay'den buraya arabayla gelecek kadar büyüdüğümden beri, aşağı yukarı 1982'den beri New Beverly'ye geliyorum. Bunun olmasına izin veremezdim.

Film negatifi koleksiyoncusu olduğum ve evimde film oynattığım için başka koleksiyoncu ve projeksiyonculardan Sherman'ın kapatmak zorunda kalabileceğini duydum.

Sonrasında Tarantino aylık maliyeti ödemeye başladı ve bunu "sinemaya katkı" diye nitelendirdi.
 


"Her zaman New Beverly'nin benim bağışım, asla geri almak istemediğim bir yatırım olduğunu düşünmüşümdür" dedi.

Hem aileyle hem de sinemayla iyi bir ilişkim vardı, bu yüzden doğal bir adımdı bu.

Soysuzlar Çetesi'nin (Inglorious Basterds) yönetmeni sinemadaki programın büyük kısmını kendi özel koleksiyonundan gösterilen 35 mm ve 16 mm'lik filmlerden oluşturuyor.

Tarantino "Hayatta olduğum ve zengin olduğum sürece New Beverly de orada olacak ve 35 mm'lik iki film birden gösterecek" dedi.

Sinema Mart 2020'de pandemi kısıtlamaları nedeniyle kapatılmıştı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU