Kim Kardashian'dan Biden'a "soykırım" teşekkürü

"Hiçbir şey öldürülen Ermenileri geri getirmeyecek olsa da umarım aileleri biraz huzura erer"

Fotoğraf: Reuters

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915'te yaşananları soykırım olarak nitelemesinin ardından Ermeni televizyon yıldızı Kim Kardashian'dan teşekkür mesajı geldi.

Sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınlayan Kim Kardashian, ''Bir asırdan fazla bir süredir hakikat ve kabul için savaştıktan sonra, bugün Ermeni halkı umduğumuz ve dua ettiğimiz tanınırlığı aldı ve Başkan Biden 1915'teki katliamı bir soykırım ilan etti'' dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kardashian, şu ifadeleri kulalndı:

100 yılı aşkın süredir gerçek için mücadele ettikten sonra Ermeniler Biden’n 1915’teki katliamı soykırım ilan etmesiyle beklediği ve dua ettiği tanınmayı aldı. Ermeni toplumu için uzun bir yoldu; her yıl soykırımın tanınmasına biraz daha yaklaştık. Sonunda o gün geldi. Kökenlerimle, Ermeni toplumlarıyla gurur duyuyorum. Başkan Biden’a her Ermeni’ye bugünü ve bu gerçeği bahşettiği için minnettarım. Hiçbir şey öldürülen Ermenileri geri getirmeyecek olsa da umarım aileleri biraz huzura erer. Her yıl bugün kaybettiklerimizi anmaya devam edeceğim ama artık soykırımın tanınmasıyla geçmişteki zulümlerin bir daha yaşanmasına izin vermeyeceğimiz umuduyla yapacağım.

Kardashian ailesinin bir diğer üyesi Khloe Kardashian da bir açıklama yayınlayarak, ''1915'te 1.5 milyon Ermeni katledildi ve işkenceye tabi tutuldu. 106 yıl önce meydana gelen soykırımı tanıdığı için Biden'a teşekkür ederim'' dedi.

 

Tükenmez Haber

DAHA FAZLA HABER OKU