Piknikte kaybolan down sendromlu çocuğun cansız bedeni ırmakta bulundu

Antalya'da ailesiyle pikniğe giden down sendromlu 10 yaşındaki Rafettin Uğur Çimen dünden beri aranıyordu

Fotoğraf: AA

Antalya'nın Manavgat ilçesi Sağırin Mahallesi Boynuzlubük mevkisine piknik yapmaya giden Fatmana ve Osman Ali Çimen, down sendromlu 10 yaşındaki oğulları Rafettin Uğur Çimen'in bir süre sonra yanlarında olmadığını fark etti

Çevreye bakınan Çimen çifti, çocuklarının yakınlardaki Köprüçay Irmağı'na düşmüş olabileceğinden şüphelenerek 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi.

Bölgeye Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve sağlık görevlileri sevk edildi.

 

20210403_2_47642969_63916191.jpg
10 yaşındaki Rafettin Uğur Çimen / Fotoğraf: AA

 

Su yüzeyi ve altı aranıyor

Su yüzeyi ve ırmak kenarında yapılan aramada herhangi bir ize rastlanılmadı. Arama çalışmalarına, sabah saatlerinden itibaren yeniden başladı.

Arama kurtarma çalışmalarına, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, AFAD, İHH Arama Kurtarma, AKUT, Suda Arama Kurtarma Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri katıldı.

 

20210403_2_47642969_63916180.jpg
Fotoğraf: AA

 

Arama çalışmalarında Çimen, kaybolduğu yerden 10 kilometre aşağıda rafting tesisi çalışanları tarafından ırmağın yüzeyinde dala takılmış şekilde ölü bulundu.

Botla kıyıya çıkartılan çocuğun cenazesi, incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Arama çalışmalarına katılan rafting tesisi çalışanlarından Hayri Toşur, "Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından su yüzeyinde çamurlu bölgede ekip arkadaşlarımın dikkatiyle cenazeyi bulduk." dedi.

Aynı ismi taşıyan babasının kuzeni de aynı ırmakta yaşamını yitirmiş

Rafettin Uğur Çimen'in ağabeyi Ali Çimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rafettin'in 4 erkek kardeşten en küçükleri olduğunu söyledi.

Beşkonak Düzağaç Mahallesi'nde cami açılışına katıldıktan sonra dinlenmek ve çay içmek için Sağırin Mahallesi Boynuzlubük mevkisinde durduklarını anlatan Çimen, kardeşinin bir anda gözden kaybolduğunu, aramalarına rağmen bulamadıklarını belirtti.

Kardeşinin, babasının kuzeniyle aynı kaderi paylaştığını dile getiren Çimen, "Kardeşim ile aynı ismi taşıyan babamın kuzeni Rafettin Çimen de aynı ırmakta boğuldu" ifadesini kullandı.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU