Aliyev, Selçuk Bayraktar'a "Karabağ Nişanı" takdim etti

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bayraktar, "Tek millet, iki devletin ortak geleceği için çalışmaya devam edeceğiz" dedi

Fotoğraf: Twitter

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a "Karabağ Nişanı" takdim etti

Aliyev, temaslarda bulunmak için Bakü'ye gelen Bayraktar ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün'ü kabul etti.

Kabulün ardından Aliyev, Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan topraklarının işgalden kurtarılmasında hizmetleri bulunan asker ve sivillerin ödüllendirilmesi için tesis edilen "Karabağ Nişanı"nı Bayraktar'a takdim etti.

Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Babam Özdemir Bayraktar ve ağabeyim Haluk Bayraktar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı'na layık görülmekten dolayı büyük şeref ve onur duyduk. Tek millet, iki devletin ortak geleceği için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Karabağ Savaşı'nda Türk İHA ve SİHA'ların etkisi

Ermenistan'la Karabağ'da savaşan Azerbaycan ordusunun, Türkiye'nin ürettiği İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) etkisi ile ettiği üstünlük, uluslararası kamuoyunda dikkat çekmişti.

Aliyev, Türkiye'nin ürettiği SİHA'lar sayesinde "değeri 1 milyar doların üzerinde olan Ermeni mühimmatını imha ettiklerini" söylemişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU