Marvel gişede Avatar'a yenilmeyi zarafetle kabul etti

Disney içinse fark etmiyor

(Disney/Fox)

Marvel Studios, James Cameron'ı en fazla gişe başarısını geri kazandığı için tebrik etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Avatar'ın Çin'de yeniden gösterime girmesinin ardından, 2009'da gişe rekorları kıran film, bir kez daha en yüksek hasılat yapan film oldu. Avatar, 2019'da Avengers: Endgame tarafından geçilmişti.

O dönem Cameron, haberi doğal karşılamış ve Marvel Studios'u tebrik etmişti. Ancak Cameron, Avatar'ın gelecekte bir aşamada tekrar galip gelip hüküm süreceğine inandığını belirtmişti.

USA Today'e konuşan Cameron "Bence bu kesinlikle olacak" demiş ve eklemişti:

Ama Endgame’in sevincini yaşamasına izin verelim ve insanların sinemaya gidiyor olmasını kutlayalım.

Cameron yanılmıyordu. Yeniden gösterime girmesiyle Avatar'ın dünya çapındaki toplam gişe hasılatının 2 milyar 802 milyon dolara (yaklaşık 21 milyar 193 milyon 207 bin TL) ulaştığı tahmin ediliyor. Endgame’se 2 milyar 797 milyon dolarlık (yaklaşık 21 milyar 155 milyon 289 bin TL) toplam gişe hasılatıyla Avatar'ın hemen arkasında.

Marvel, "gişe tacını geri kazandığı" için "tüm Na'vi Ulusunu" tebrik etti ve Endgame’e atıfta bulunarak, "Seni seviyoruz 3000" diye ekledi.
 


Filmin yönetmenleri Anthony ve Joe Russo şöyle yazdı:

Eldiveni size geri veriyoruz.

Elbette bu sıralama, 2019'da Fox'la birleşmesi sonrasında her iki filme de sahip olan Disney için hiçbir şey ifade etmiyor.

Avatar 2, 22 Aralık 2022'de vizyona girecek. Bu, planlanan 4 devam filminin ilki.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU