CHP’den istifa eden Teoman Sancar: Benden bir milyon dolar para talep edildi iki kez üst üste

"Tacizci değilim, tecavüzcü değilim, eşcinsel değilim. Pazarlığını yapmadım, gittim şikâyet ettim"

Fotoğraf: AA

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, kendisinden şantaj ile iki kez bir milyon dolar para istendiğini söyledi.

Sancar, partisinden istifa etmesine sebep olan olaylarla ilgili olarak Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye konuştu.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

Dün hakkındaki iddialar nedeniyle CHP’den istifa etmek zorunda kalan Denizli milletvekili Teoman Sancar’la konuştum. Zor bir durumla karşı karşıya olduğu her halinden belliydi. “Çocuklarıma, eşime, anneme, babama, abime psikolojik sıkıntı yaşattılar. Allah kimsenin başına vermesin. Üzüntüm bunun böyle paylaşılmasıdır” dedi. Ama soruşturma açılıp şantaj yapanların yakalanmaya başlanması, ifadelerinde para koparmak amacıyla bu görüntüleri kaydettiklerini itiraf etmeleri onu kısmen rahatlatmış. Soruşturma ile her şeyin daha netleşeceğine inanıyor.

Teoman Sancar, konuşmamız boyunca ısrarla kendisine şantaj yapan çetenin ağır bir saldırısına maruz kaldığını anlattı.

“Bir insana bir mermiyle vurulur. Bana üçüyle saldırdılar. Ataşehir-Bodrum-Kuşadası ihale yolsuzluğu, ardından bir tecavüz vakası, ardından eşcinsellik. İki buçuk yıldır milletvekili olarak madem böyle bir ilişkilerim vardı da üçünü bir günde mi buldunuz” diye sordu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"En çok eşcinsellik iddiaları yaralamış"

En çok kaset şantajına maruz kaldığı eşcinsellik iddiaları yaralamış. “Sadece eşcinsellikle ilgili değil, ondan sonra yapılan kumpas çok büyük ve çok pis bir kumpas var. Ne taciz ne tecavüz ne eşcinsellik ne de affedersiniz ihale yolsuzluğu. Ben Teoman Sancar olarak bunların hiçbirisinin içinde olmadığımı kamuoyuna anlatacağım. Ama soruşturmanın bitmesini lazım. Çünkü iş yargıda” dedi.

Şantajcıların hazırladığı kaseti izlememiş ama haberi olmuş. Zaten o kaset üzerinden şantaj yapmışlar. “Benden bir milyon dolar para talep edildi iki kez üst üste. Vermedim tabii, niye vereyim? Affedersiniz neyle ilgili kendimi aklayacağım? Tacizci değilim, tecavüzcü değilim, eşcinsel değilim. Pazarlığını yapmadım, gittim şikâyet ettim” diye anlattı.

Kendisine kasetle şantaj yapanları 1 hafta 10 gün önce savcılığa şikâyet etmiş Teoman Sancar. Cumartesi günü ise CHP Genel Merkezi’nin talebi doğrultusunda partisinden istifa etmiş. Telefonu kapatırken, “Ben neden biri taciz ve tecavüzden, biri eşcinsellikten, biri de ihale yolsuzluğundan olmak üzere aynı anda üç şeyle neden suçlanıyorum?” diye soruyordu.

“Görüntülerde yer almadığımı da eşcinsel olmadığımı da ispat edeceğim”

Sancar ayrıca Sözcü’den Saygı Öztürk’e de paralel açıklamalar yaptı. Sancar’ın ifadeleri şöyle:

Ailece sabrediyoruz. Çünkü delillerle, mahkeme kararlarıyla bu olayın ortaya çıkması lazım. Kumpasta yer alan görüntülerde olmadığımı da eşcinsel olmadığımı da ispat edeceğim.  Evli ve iki çocuk babasıyım. Bu iftiralar atılırken onların da düşünülmesi gerekirdi. Bu şantajın, tezgahın içinde olanları isim isim anlatacağım. İşte bunun için yürütülen soruşturmayı bekliyorum. Bugün yarın o konuda çalışmaların tamamlanacağını sanıyorum. Bana yapılan tehdidi, şantajı, kumpası belgeleriyle ortaya koyacağım. Yalanları, iftiraları yüzlerine çarpacağım.

Bana göre genel merkez yanlış yaptı. İstifamı istemek yerine, birkaç gün daha bekleyip sonucu görmeliydiler. Genel merkez kendi kendini sıkıntıya soktu. Nitekim bu olayın sonuna geldik. Ben tüm gelişmeleri ayrıntılı olarak ve kronolojik olarak açıklayacağım. Kendimden eminim, kamuoyunda farklı olarak gösterilmeye çalışılan Teoman Sancar ben değilim. Şu anda her şey araştırılıyor.

 

Sözcü, Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU