MHP'li Akçay'dan CHP'ye: Bugüne kadar hep teröristin yanında oldunuz

Genel Kurul’da CHP’li Ağbaba ile MHP’li Akçay arasında tartışma yaşandı. Akçay, CHP’ye “Vallahi bugüne kadar siz hep teröristin yanında oldunuz” dedi

Fotoğraf: AA

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın MHP ile ilgili ifadeleri üzerine “Ben, kim mağdur olduysa onların yanında oldum’ diyor. Vallahi bugüne kadar siz hep teröristin yanında oldunuz'' ifadelerini kullandı. 

TBMM Genel Kurulunda Ağbaba ile Akçay arasında tartışma yaşandı.

Akçay şunları söyledi:  

Biraz önceki konuşmacı kaba, saygısız ve pek çok saptırmalarda bulunarak partimizin adını zikretmek suretiyle birtakım şeyler söylemeye çalışmaktadır. ‘Ben, kim mağdur olduysa onların yanında oldum’ diyor. Vallahi bugüne kadar siz hep teröristin yanında oldunuz. TBMM’de eski CHP Muğla milletvekilinizle birlikte teröristle basın toplantısı, ondan sonra bu kişi PYD saflarında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı saldırıda bulunurken etkisiz hale getirilsin. Ondan sonra da sorumluluğu Meclis Başkanlığına yıkmaya kalk. Bu teröristi TBMM’ye alan onunla basın toplantısı yapan sen değil misin?

Ağbaba’nın “Diyarbakır Annelerini” tehdit ettiğini iddia eden Akçay, “PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve Gara’da şehit edilen bir polis memurunun babası Şehmus Kaya’ya ‘Aman, pkk sizi şöyle yapar, böyle yapar!’ diyerek PKK terör örgütü doğrultusunda onların mücadelesini sona erdirmeye çalışan sen değil misin? Bunlar basına yansıdı. 2020 Eylül ayında ailesini aramışsınız. Daha sonra eşi deseni arıyor ve cevabını da veriyor. Veli Ağbaba sen Türk Silahlı Kuvvetlerinin Katar’a satıldığını söyleyen bir şahsiyetsin” dedi.

 

Independent Türkçe, Etikhaber

DAHA FAZLA HABER OKU