3 gencin cesedi garajda bulundu, zehirlenme ihtimali üzerinde duruluyor

Ankara’da zehirlenme ihbarı alan polis Pursaklar’da bir apartmanın garajında 3 gencin cesedini buldu

Fotoğraf: AA

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, bir apartmanın garajında 3 gencin cesedi bulundu.


Yunus Emre Mahallesi Orhangazi Caddesi'ndeki 3 katlı bir apartmanda zehirlenme vakası ihbarı alan polis ekipleri, olay yerine gitti.

Ekipler, binanın kapalı garajında 25 yaşındaki Hüseyin Şahinoğlu ve Halil İbrahim Altıntaş ile 24 yaşındaki Burak Karakoç'u hareketsiz yatarken buldu.

Sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede 3 gencin hayatını kaybettiğini belirledi. Olayı haber alan gençlerin aileleri fenalaştı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından cenazeler adli tıpa götürüldü.

Gençlerin, Şahinoğlu'nun oturduğu apartmanın kapalı otoparkında ısınmak için çalıştırdıkları iki otomobilin egzozundan zehirlendikleri şüphesi üzerinde duruluyor.

"Çocuklardan birinin ağzından kan gelmiş"

Apartman sakinlerinden Durmuş Sağdıç, yaptığı açıklamada, 3 genci dün saat 15.00 civarında garajda araçlarla ilgilenirlerken gördüğünü söyledi.

Daha sonra evine çıktığını belirten Sağdıç, komşusu Veyis Karataşoğlu'nun, sabah çöp atmak için dışarı çıktığında garajın ışığının açık olduğunu fark ettiğini ve kapatmak için garaja girdiğinde gençleri hareketsiz yatarken gördüğünü dile getirdi.

Veyis Karataşoğlu da garaja girdiğinde araçların kaputlarının açık olduğunu ifade ederek, "2 kişi yerde yatıyordu. Seslendiğimde tepki vermediler. Çocuklardan birinin ağzından kan gelmiş. Yukarı çıkıp (Şahinoğlu'nun) babasına haber verdik." diye konuştu.

Garaja girdiğinde araçların çalışır durumda olmadığını belirten Karataşoğlu, içeride içki şişesi gördüğünü ve egzoz kokusunun olduğunu kaydetti.

Karataşoğlu, medikal ürünlerin satıldığı iş yerinde çalışan Şahinoğlu'nun zaman zaman arkadaşlarıyla garajda araçlarıyla ilgilendiklerini söyledi.

Şahinoğlu'nun 1,5 aylık ve 2,5 yaşlarında iki çocuğunun olduğu öğrenildi.

Alkol ya da karbonmonoksit zehirlenmesi

Olaya ilişkin Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Saat 08.10 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbar sonucunu Pursaklar ilçesi, Orhangazi Caddesi’nde bulunan bir binanın kapalı otoparkında bir otomobilin etrafında 3 erkek şahsın hareketsiz yattığı görülmüş, 112 ekiplerin yaptığı ilk kontrollerde şahısların hayatlarını kaybettiği anlaşılmıştır. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısı’nın bilgisi dahilinde, adli tabibin yaptığı ilk incelemede şahısların alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabilecekleri tespit edilmiş, ancak kesin ölüm nedenlerinin otopsi işlemlerinden sonra kesinlik kazanacağı bildirilmiştir. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir.'

AA

DAHA FAZLA HABER OKU