Barack Obama: Joe Biden'ın kabinesinde yer alırsam Michelle beni terk eder

"Biden'ın benim tavsiyeme ihtiyacı yok"

Barack Obama ve Michelle Obama kampanya döneminde Joe Biden'a destek vermişti (Reuters)

Barack Obama, Joe Biden'ın kabinesinde görev alma planı olmadığını açıkça belirtti ve eğer bunu yaparsa eşinin muhtemelen onu terk edeceğini söyledi.

Yeni anı kitabını tanıtmak için yapılan röportajda eski başkan Obama'ya bir dönem kendisinin başkan yardımcılığını üstlenen seçilmiş başkan Joe Biden'a ne gibi bir tavsiye verebileceği soruldu.

CBS'in Sunday Morning adlı programına katılan Obama, "Onun tavsiyeme ihtiyacı yok. Kendisine şimdi elimden geldiğince yardım edeceğim” dedi ve ekledi:

Ama birdenbire Beyaz Saray kadrosunda falan çalışmayı planlamıyorum.

Röportajı gerçekleştiren Gayle King şaka yollu baskı yaparak "Size kabine pozisyonu yok mu Sayın Başkan? diye sorunca Obama'dan net bir cevap geldi:

Michelle beni terk eder diye muhtemelen yapmayacağım şeyler vardır. Şöyle sorardı: 'Ne? Ne yapıyorum dedin?'.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Obama bu hafta yayımlanan yeni kitabı A Promised Land'i tanıtmak için verdiği bir röportajda yorumlarda bulundu. Kitabın uluslararası düzeyde en çok satanlar listesinde yer alması ve Michelle Obama'nın 2018 tarihli kitabı Benim Hikayem (Becoming) gibi ilgi toplaması bekleniyor.

Çiftin Random House tarafından yayımlanan kitaplar için 65 milyon dolar (yaklaşık 500 milyon TL) aldığı belirtiliyor.

Eski Başkan Obama'nın Apple TV+'da yayımlanan The Oprah Conversation programında da Oprah Winfrey'le görüşmesi bekleniyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU