Irak Başbakanı Kazimi, Birleşmiş Milletler’den yardım talep etti

Irak Başbakanı Mustafa Kazimi'nin ülkede yapılması planlanan genel seçimler için Birleşmiş Milletler'den yardım istediği bildirildi

Mustafa el-Kazimi / Fotoğraf: AFP

Irak Başbakanlık Basın Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Mustafa el-Kazimi'nin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kazimi'nin görüşmede ülkede yapılması planlanan genel seçimlerin gerçekleştirilmesi için BM'den yardım istediği belirtilen açıklamada, yeni hükümetin Irak'ın istikrarı ve egemenliği için büyük çabalar harcadığını aktaran Kazimi'nin Guterres'e, ülkesinin yaşadığı ekonomik krizi atlatmak için dost ülkelerle uluslararası örgütlerden yardım istediğini belirttiği aktarıldı.

Irak'ın yeni hükümetinin karşılaştığı zorlukları atlatmak için temennilerini ileten BM Genel Sekreteri Guterres'in ise yeni hükümet kabinesinin tamamlanması için başarılar dilediği ifade edildi.

Açıklamada iki tarafın, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yanı sıra Irak'taki siyasi, güvenlik ve ekonomik gelişmeleri ele aldıkları kaydedildi.

 

Independent Türkçe, Ajanslar
 

DAHA FAZLA HABER OKU