Fuat Oktay: Büyük çaplı operasyon başlattık

"59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımızın ramazan ayını evlerinde geçirebilmesi için büyük çaplı operasyon başlattık"

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yurt dışında bulunan ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle seyahat edemeyen Türkiye vatandaşlarının ramazan ayını ülkede geçirebilmesi için büyük çaplı bir operasyon başlattıklarını duyurdu.

Oktay, "59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımızın ramazan ayını evlerinde geçirebilmesi için büyük çaplı operasyon başlattık" açıklamasında bulundu.

Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda salgına karşı yürüttükleri zorlu mücadele sürecinde dünyanın dört bir yanından 25 bin vatandaşı aileleriyle kavuşturduklarını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Şimdi de, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımızın yaklaşan ramazan ayını ve bayramı evlerinde geçirebilmeleri için yine Dışişleri, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı, Sağlık, Gençlik ve Spor bakanlıklarımız ve ilgili valiliklerimizle birlikte büyük çaplı bir operasyon başlattık. Amacımız vatandaşlarımızın inşallah mübarek Ramazan Bayramı'nda sevdikleriyle kucaklaşmalarını sağlayabilmek.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU