İBB’nin gıda yardım kolisi ihalesi sonuçlandı

3 şirketin teklif sunduğu 500 bin kolilik ihaleyi Metro Grosmarket kazandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ilk etapta 500 bin dağıtacağı yardım kolisi ihalesini Metro Grosmarket kazandı.

İhale komisyonuna başkanlık eden İBB Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay, İBB 153 Beyaz Masa hattına çok fazla yardım talebi geldiğini belirterek “Talepleri dikkate alarak İBB'nin bugüne kadar verdiği ayni ve nakdi yardımın yanında 500 bin adet yardım paketi kolisi ihalesi yapmak durumunda kaldık” dedi.

Kamu İhale Kanunu’nun “salgın, afet gibi öngörülemeyen acil durumlarda yapılan ihaleleri düzenleyen 21/B maddesi”ne göre davet usulü ile yapıldı.

3 şirket teklif sundu

Toplam 9 firmanın davet edildiği ihaleye Metro Gros Marketleri ve Migros Türk A.Ş, Onur Perakende A.Ş ve Fettahoğlu Gıda teklif sundu. 3 ayrı koli grubunda yapılan ve iki oturumda gerçekleşen ihalede sona 3 firma kaldı.

Metro Gross Market; birinci kısım koli için 3 milyon 474 bin TL, ikinci kısım için 14 milyon 89 bin 500 TL, üçüncü kısım için 36 milyon 492 bin TL teklif vererek, en iyi teklifi sunan¬ firma olarak belirlendi.

Yasal olarak beklenilmesi gereken 5 günlük itiraz sürecinin ardından firmaya sözleşmeye davet tebliği yapılacak.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU