MHP’li Enginyurt’un hakaret ettiği sağlık bakanı kim?

Ordu'da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP Milletvekili Enginyurt, ismini vermeden bahsettiği bir sağlık bakanının yakasına sarıldığını ve hakaret ettiğini anlattı. Enginyurt olayın 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini ileri sürdü

Fotoğraf: İHA

Odatv’nin haberine göre MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un Ordu’da katıldığı bir basın toplantısında Gürgentepe Devlet Hastanesi’ni kapatmak isteyen sağlık bakanının yakasına yapıştığını ve hakaret ettiğini anlattı. İsmini vermediği bakanın boğazından tuttuğunu söyleyen Enginyurt, "'Lan' dedim 'yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyorsun' dedim” diye konuştuğunu ileri sürdü.

Enginyurt videoda şu ifadeleri kullandı:

Devlet hastanesini burada kapatmak istediler. Yazı yazmışlar, 'kapandı' diye. Beni aradı arkadaşlar, 'Başkanım bizim hastane kapandı'. Sağlık Bakanı da tam o an karşımda. Dedim ki, 'Sağlık Bakanı bizim Gürgentepe Devlet Hastanesi’ni kapatmışsın'. 'Evet' dedi, böyle çok ukala bir şekilde. 'Küçük yerlerde hastaneleri kapatıyorum'. Bunun boğazından tuttum, 'lan’ dedim 'yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyorsun' dedim. 'Sana on dakika süre veriyorum' dedim.

 

 

Hangi sağlık bakanından söz ettiği merak edilen Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Enginyurt, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Odatv, 2000 yılında Ordu Gürgentepe Hastanesi'ni kapatan bir bürokratla tartışmamı,sanki bu dönemde olmuş gibi haber yapmış. Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet Hastanesi bu dönemde yeni açılmıştır.Olay AK Parti döneminde değil, 57.hükümet döneminde gerçekleşmiştir.

 

Enginyurt'un bahsettiği 57. dönemin sağlık bakanı ise MHP’li Osman Durmuş’tu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU