Dünyanın en zengin çifti boşanıyor

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve eşi Mackenzie Bezos 25 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 yıl süren evliliğin ardından eşi ile boşanma kararı aldıklarını açıkladı.

Çift, Twitter üzerinden yaptıkları ortak yazılı açıklamada, “Sevgi ve ayrılık deneyimi üzerine uzun süre düşündükten sonra ayrılmaya ve ortak yaşamımızı dost olarak sürdürmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

25 yıl önce kurulan Amazon, bu hafta Microsoft'u geçip borsada işlem gören en değerli şirketi oldu. Bloomberg'in milyarderler listesine göre Amazon'un kurucusu 54 yaşındaki Bezos, 137 milyar dolarlık servete sahip. Bill Gates'in serveti ise Bezos'tan 45 milyar dolar daha az.

Yazarlık yapan 48 yaşındaki Mackenzie Bezos, The Testing of Luther Albright (2005) ve Traps (2013) isimli iki kitap yayımladı.

Yapılan ortak açıklamada, ayrıca “Birbirimizi bulduğumuz için inanılmaz mutlu hissediyoruz ve evli olduğumuz her yıl için minnetarız. 25 yıl sonra ayrılacağımızı bilsek bile yeniden bu ilişkiye başlardık. Evli bir çift olarak müthiş bir hayatımız oldu ve ebeveyn, arkadaş, yatırım ve proje ortağı olarak birlikte müthiş bir gelecek var önümüzde. Projeler ve maceralarda iki ortak ve iki dost olarak bizi harika bir gelecek bekliyor” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz yıl Jeff ve Mackenzie, yerinden edilen ailelere yardım amacıyla bir proje başlatmış ve düşük gelirli topluluklarda anaokulları inşa edilmesine destek olmuştu.

Jeff ve Mackenzie çiftinin biri evlatlık olmak üzere dört çocukları var.

Mackenzie Bezos, 2013 yılında Vogue dergisine verdiği röportajda, Jeff ile New York'taki bir röportaj sırasında tanıştığını ve aylar süren nişanlılık döneminden sonra 1993’te evlendiklerini söylemişti.

Evlendikten bir yıl sonra Bezos, alışveriş devi olmadan önce kitapların satıldığı Amazon’u kurdu.
 

DAHA FAZLA HABER OKU