AK Partili Akbaşoğlu'ndan Ankara, İstanbul ve İzmir'in CHP'li belediye başkanlarına 'illüzyon belediyeciliği' suçlaması

31 Mart'a kadar emekli emekli maaşlarında yeni bir düzenleme yapılmayacağını söyleyen Akbaşoğlu; olası düzenlemenin haziran sonu ya da temmuz başında olabileceğini açıkladı

Fotoğraf: AA

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, üç büyük şehrin CHP'li belediye başkanlarını 'algı ve ilüzyon belediyeciliği' yapmakla suçladı. 31 Mart'a kadar emekli emekli maaşlarında yeni bir düzenleme yapılmayacağını söyleyen Akbaşoğlu; olası düzenlemenin haziran sonu ya da temmuz başında olabileceğini açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Akbaşoğlu'nun Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'yla ilgili değerlendirmeleri şöyle:

Ankara'nın CHP'li belediye başkanı 'az laf çok iş' diyor. Söz güzel ama gerçek ne? 'Az laf çok iş' diyor, hiçbir iş yapmıyor. Söylem başka gerçek ise bambaşka. Bu konuda Ankaralılara en büyük destek, onların rahat erişebileceği, ulaşabileceği hizmet ve eserlerin yaygınlaştırılması, bu hizmet ve eserleri üretmek değil mi? Aslında kendisi de bunu itiraf ediyor, 'benden hizmet ve eser beklemeyin. Ben sadece destek vereceğim' diyor. En büyük destek hizmet ve eser üretmek ve bütün Ankaralıların buna erişimini kolaylaştırmak ve sağlamak. Bu konuda Ankaralılar kararını verirken 'az laf, çok iş' deyip de hiçbir hizmet ve eser üretmeyen CHP'li belediye başkanına gerekli cevabı sandıkta verecek.

İstanbul'un CHP'li Belediye Başkanı 'İstanbul başardı' pankartlarıyla caddelere, sokaklara hitap etmeye çalışıyor. Bunu kendi kendine ifade ediyor ama İstanbulluya sorduğunuzda 'Ekrem İmamoğlu'na 5 yıl fırsat tanıdık, vaatlerini yerine getirmedi, beceremedi, başaramadı' diyor. Böyle göz boyayıcı pankartlarla İstanbulluyu kandırabileceğine kendi kendini inandırmış bir profil çizen İmamoğlu da gerçekle yüzleşecek. 31 Mart'ta İstanbul muradına erişecek, Murat Kurum'a kavuşacak, gerçek belediye başkanı nasıl olurmuş İstanbullu bunu görecek.

İzmirli vatandaşların da CHP'li büyükşehir belediyesinin yönetiminden bıktığını ifade eden Akbaşoğlu, Cumhur İttifakı'nın adayı Hamza Dağ'ın İzmir'de güzel bir sürpriz yapacağına inandığını dile getirdi.

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU