Türken Vakfı boksun efsanesi Muhammed Ali’nin çiftlik evini satın aldı

ABD’nin Michigan eyaletindeki 328 dönümlük çiftliğe 2,5 milyon dolar ödendi

Fotoğraf: Chicago Tribune

New York merkezli Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (Türken) 2016’da hayatını kaybeden ünlü boksör Muhammed Ali’nin Michigan'daki çiftlik evini satın aldı.

Chicago Tribune gazetesinde yer alan habere göre, Muhammed Ali’nin eşi Lonnie Ali, Berrin Springs’teki St. Joseph Nehri kenarında bulunan yaklaşık 328 dönümlük arazi içindeki mülkü 21 Aralık’ta sattı.
 


Çiftlik arazisinde, 4 yatak odalı ana evin dışında içinde boks ringi bulunan spor salonu, basketbol alanı ve havuz dahil 7 ek bina bulunduğu belirtildi.

Muhammed Ali’nin evi 1970’lerin ortasında 400 bin dolara satın aldığı, daha sonra Los Angeles ve Arizona’ya taşınmasına rağmen söz konusu evi dönem dönem inzivaya çekilmek için kullandığı kaydedildi.
 


Mülkü satışa koyan emlak ajansı Cressy & Everett’ten Tim Mitchell, Endonezya ve Dubai de dahil ev için birçok yerden alıcı çıktığını ancak satışı, “Sanırım alıcılar bölgeye ve nostaljiye aşık oldular” dediği Türken Vakfı’na yaptıklarını aktardı.

Türken Vakfı

Türken Vakfı, Türkiye'deki Ensar Vakfı ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (Türgev) tarafından 2014 yılında ABD'de kuruldu. Vakfın amacı internet sitelerinde, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki eğitim deneyimlerini geliştirmek için uygun öğrencilere barınma, burs ve diğer kültürel programlar aracılığıyla yardımcı olmak olarak belirtiliyor.

 

 

 


 

DAHA FAZLA HABER OKU