Perinçek: Akşener, ABD'nin dayatmasıyla masaya döndü

Akşener'in 6'lı Masa'ya dönmesi ile ilgili yorum yapan Perinçek, "ABD Altılı Masanın dağılması tehlikesini şimdilik bertaraf etmiş oldu" dedi

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Doğu Perinçek, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı Masa'ya dönmesi ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması şartı ile ilgili yorumlarlarda bulundu.

6'lı Masa'da yaşanan aday krizi ile ilgili, "ABD krize el koydu. Ankara’daki Gizli Karargâh karar verdi" ifadesini kullanan Perinçek sosyal medya hesabından şu iddialarda bulundu:

Ankara’da, tıpkı Ergenekon-Balyoz sürecinde olduğu gibi, tertipleri planlayan ve yönlendiren bir Gizli Karargâh kuruldu. Karargâhta yabancı operasyon şefleri ve FETÖ artıkları bulunuyor.

Karargâh, kirli elini stadyumların içine kadar uzatıyor ve çeşitli kargaşalık planları tertipliyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener bu karargâhla iletişimlerini, dinlenmeyen mekanlardan kendi kurmaylarına da haber vermeksizin yürütüyorlar.

Gladyo Kraliçesi Meral Akşener’e karar tebliğ edildi. Altılı Masayı kurtarma önerisi, masayı deviren Akşener’e yaptırılarak, kendisine onurunu sözümona kurtaran bir rol verildi.

Meral Akşener, Altılı Masa’dan İYİ Parti’nin varlığını sürdürme refleksiyle kalkmıştı. Bu kez ABD’nin dayatmasıyla masaya döndü.

Altılı Masanın yalnız Cumhurbaşkanı adayı değil, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları da CHP’li oldu. İYİ Parti açıkta kaldı. 

Bu çözümle Akşener’in partisi HDP ve PKK’nın yanındaki konumunu sürdürdü. İYİ Parti’de şimdiden büyük hayal kırıklığı ve itiraz sesleri yükseliyor. İstifa dalgası başladı. 

Böylece MHP’yi bölme operasyonuyla kurulan İYİ Parti’nin kullanım süresi dolmuş oldu. Operasyon bitti, operasyon partisi de bitiyor.

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na isyanları kontrol altına alındı. İki Belediye Başkanının seçim sonrasında Kılıçdaroğlu’na rakip olma olanakları da yok edildi. 

İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun atayacağı yardımcı konumlarına razı edilerek, iddiasız konuma itildiler. Atanacak adamlar, atayan adamı kuşatamaz. İki Başkan, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşmayı göze aldılar.

ABD Altılı Masanın dağılması tehlikesini şimdilik bertaraf etmiş oldu. FETÖ, PKK ve HDP bayram yapıyor. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU