Selahattin Demirtaş, Bakan Bozdağ'a seslendi: Cezaevlerindeki on binlerce kişi ailelerinden haber alamıyor

"Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin."

Fotoğraf: AA

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem nedeniyle kan bağışında bulunmak için başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Demirtaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı etiketleyrek yaptığı paylaşımda da cezaevinde bulunanların ailelerinden haber alamadığını belirterek "Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Demirtaş şunları kaydetti:

Bugün dayanışma zamanıdır. Yaralarımızı dayanışmayla saracağız. Çok çok üzgünüz. Hepimiz enkaz altındayız. Büyük geçmiş olsun, başımız sağ olsun. Aklımız, kalbimiz, ruhumuz sizinle. Allah'a emanet olun.

Cezaevlerinden hepimiz kan vermek için başvuru yaptık. Battaniyelerimizi de halkımıza göndermek istiyoruz. Bize kolaylık sağlansın.

Sayın Bakan, cezaevlerindeki on binlerce kişi ailelerinden haber alamıyor. Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin

Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın. Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz. TBMM'yi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.      

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU