Wordle'ın emlak versiyonu Housle, internet bulmacalarının yeni favorisi olma yolunda

Housle oyunculara halihazırda satılık olan evlerin satış fiyatını tahmin etmeleri için 6 şans veriyor

(Unsplash)

Wordle'dan ilham alarak, emlak severlerin satılık evlerin satış fiyatını tahmin etmelerine imkan sağlayan yeni oyunun, internete düşmesinin üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen şimdiden binlerce oyuncusu var.

Yaygın popülerlik kazanan Wordle oyununa çok benzeyen Housle, oyunculara halihazırda ABD'de listelenen herhangi bir evin fiyatını tahmin etmek için 6 deneme hakkı tanıyor. Housle internet sitesinde her gün yeni bir ilan görünürken oyunculara ilk tahminleri için sadece bir fotoğraf veriliyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Her yanlış cevapta evin konumu, kaç metrekare olduğu ve yatak odasıyla banyo sayısı da dahil, evin yeni fotoğrafları ve ayrıntıları ortaya çıkıyor. Her tahminden sonra, oyunculara cevaplarının ilan fiyatından daha yüksek mi yoksa daha düşük mü olduğunun bilgisi veriliyor. Kullanıcıların kazanmak için evin satış fiyatını yüzde 5 hata payıyla tahmin etmesi gerekiyor.

Housle, ev sahiplerinin emlak yatırımcılarına satılık mülkler sunduğu Netflix'in, Shark Tank tarzı realite şovu Evim Satışta'daki (Buy My House) kendi deneyimlerinden ilham alan Los Angeleslı realite TV yapımcısı Doug Weitzbuch tarafından geliştirildi. Weitzbuch sadece hevesli bir Wordle oyuncusu değil, aynı zamanda bir emlakçıyla evli.

Kısa süre önce Insider'a konuşan oyun geliştiricisi, "Bir gün aklıma ikisini birleştirme fikri geldi" dedi.

Weitzbuch, ABD'deki tüm ilanları taradıktan sonra Housle'daki günün evini kendisi seçiyor. Örneğin, cuma günkü ilanda Kaliforniya'nın Laguna Niguel şehrindeki yaklaşık 54 bin metrekare üzerindeki yaklaşık 1348 metrekarelik bir alana yayılmış 48,8 milyon dolarlık bir ev vardı.

Housle'ın web sürümü an itibarıyla sadece üç günde 46 binden fazla kullanıcı kazanırken, Housle uygulamasının da gelecek hafta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Geçen yıl Wordle bir anda çok büyük başarı elde etmişti. Bu oyunun amacı, "wordle" diye bilinen 5 harfli gizli bir kelimeyi 6 denemede tahmin etmek. Her tahminden sonra karoların rengi, tahminin kelimeye ne kadar yakın olduğunu yansıtacak şekilde değişiyor.

New York merkezli yazılım mühendisi Josh Wardle'ın geliştirdiği kelime tahmin oyunu Ekim 2021'de ilk kez ortaya çıkmıştı. Ocak 2022'ye dek 300 bin oyuncuya ulaşan Wordle'ı bir ay sonra The New York Times "7 hanelilerin düşüklerinden" bir fiyata satın almıştı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU