Doğu Perinçek: AK Parti bomba patlatanlarla anayasa yapmaya kalkıyor

Vatan Partisi lideri Perinçek, "HDP ile hiçbir müzakere yürütülemez. Anayasa Mahkemesi görevini yapmalıdır. Anayasa Mahkemesi, mehmetçiğimize, polisimize, korucumuza karşı vefasızdır, sadakatsizdir. Hükümet HDP ile görüşmelerini tamamen kesmelidir" dedi

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Taksim'de yaşanan bombal saldırının ardından Ulusal Kanal'da canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında "Türkiye'de terör eylemleri var, şehit cenazeleri geliyor. Ama teröre karşı kararlı şekilde mücadele yürütülmüyor" ifadesini kullanan Perinçek şöyle devam etti:

Pervari'de halk HDP'ye göz açtırmıyor, PKK ile savaşıyor. Ama AK Parti HDP'yi ziyaret ediyor, anayasa yapmaya kalkıyor. Bomba patlatanlarla anayasa yapmaya kalkıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Önce Türkiye'nin bu beladan kurtulması ve Mehmetçik gibi polis gibi kararlı mücadele yürütülmesi lazım. Yasal olarak da göz açtırmaması lazım. Bugün Mehmetçik, köy korucuları, polisimiz görevini yapıyor ama Anayasa Mahkemesi işini yapmıyor.

Mehmetçik, polis, korucular kararlı mücadele yürütüyor ama HDP hala TBMM'de. Hatta HDP ile anayasa çalışmaları yürütülüyor. HDP ile hiçbir müzakere yürütülemez. Anayasa Mahkemesi görevini yapmalıdır. Anayasa Mahkemesi, mehmetçiğimize, polisimize, korucumuza karşı vefasızdır, sadakatsizdir. Hükümet HDP ile görüşmelerini tamamen kesmelidir.  

 

 

Ulusal Kanal

DAHA FAZLA HABER OKU