KPSS soruşturması genişletiliyor: Soru havuzu tamamen silinecek

İptal edilen KPSS sonrası, ÖSYM'nin soru havuzundaki soruların tamamının silineceği, soruları hazırlayan uzmanların yerine de yenilerinin görevlendirileceği belirtildi

Fotoğraf: AA

Sınav sorularının bir yayınevine ait deneme kitapçığında yer almasının ortaya çıkması sonrası iptal edilen KPSS ile ilgili soruşturma genişletiliyor. 

Bu kapsamda yüzbinlerce soru mercek altında. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) denetçileri soruların basıldığı matbaada da incelemelerde bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dikkatler 3 soruya çevrildi

DDK incelemesinde tüm dikkatler 3 soruya çevrildi.Yayınevinin Türkiye genelinde yaptığı deneme sınavında çıkan 3 soru KPSS de çıkan sorularla benzerlik taşıyor.

NTV'nin haberine göre, müfettişler tarafından incelenen soru havuzlarındaki soruların tamamının silineceği, soruları hazırlayan uzmanların yerine de yenilerinin görevlendirileceği belirtildi.

İlk sınavlar 18 Eylül'de

ÖSYM, soru sızdırıldığı iddiasıyla iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın yeni takvimini açıkladı. Yeni takvime göre, Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 18 Eylül'de yapılacak. Sınavı iptal edilen adaylardan ilave ücret talep edilmeyecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumunun tarihi ise 2 Ekim olarak belirlendi. Önlisans sınavı ise 9 Ekim'de yapılacak.

Haberin tamamını BURADAN okuyabilirsiniz

 

Independent Türkçe, NTV

DAHA FAZLA HABER OKU