Soylu ihbar etti, Uğur Dündar'a "Sedat Peker" davası açıldı

Gazeteci Dündar hakkında "suçu ve suçluyu övmek" iddiasıyla 2 yıl hapis isteniyor

Fotoğraflar: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ihbarı üzerine Sözcü yazarı Uğur Dündar’a Sedat Peker hakkındaki ifadeleri dolayısıyla “suçu ve suçluyu övmek”ten dava açıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sözcü’de yer alan habere göre, Uğur Dündar hakkında Sedat Peker'e ilişkin attığı bir tweet ile yaptığı bir konuşmadan dolayı 2 yıl hapsi istendi.

Dündar hakkındaki iddianameyi İstanbul Beykoz Savcılığı hazırladı, Beykoz Asliye Mahkemesi tarafından da kabul edilerek dava açıldı.

Soylu'nun ihbarında, Uğur Dündar'ın, 25 Eylül 2021'de sosyal medya hesabından yaptığı, “Hayatım mafyalar, suç örgütleri, hırsızlar, hortumcular, uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmekle geçti. Sedat Peker hakkında da haber yaptım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor” paylaşımı ile bir televizyon programında yaptığı, “Peker yolsuzluk ve hırsızlar konusunda irin toplamış bir çıbana iğne batırdı. Hakikat adına teşekkür etmemiz lazım” değerlendirmesi, “suçu ve suçluyu övmek” olarak nitelendirildi.

 

Sözcü

DAHA FAZLA HABER OKU