Akit yazarı: Sayın Soylu, katili doğru teşhis edemediniz mi?

“Suriye’yi Amerika ve Avrupa’nın değil Rusya ve İran’ın elinden kurtarıp huzur getirmemiz gerekiyor”

Fotoğraf: AA

Akit yazarı Kenan Alpay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Suriye ve Irak’ı Amerika ve Avrupa’nın elinden kurtaracağız” şeklindeki ifadesini eleştirdi. Alpay, “Suriye’yi Amerika ve Avrupa’nın değil Rusya ve İran’ın elinden kurtarıp huzur getirmemiz gerekiyor” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Alpay’ın bugünkü köşe yazısının “Sayın Soylu, katili doğru teşhis edemediniz mi?” başlıklı kısmı şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İyilik Fuarı gibi hayırlı bir teşebbüse katılmış ve orada şu cümleleri kurmuş: “Allah şahidimiz olsun. Nasıl Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de, Irak’ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz.”

Afganistan ve Irak’taki işgal, yıkım ve katliamların faili Amerika ve Avrupa ordularıydı, bu doğru. Fakat Suriye’yi Amerika ve Avrupa’nın değil Rusya ve İran’ın elinden kurtarıp huzur getirmemiz gerekiyor. “Katil Amerika/NATO Afganistan’dan ve Irak’tan Defol!” sloganına paralel olarak “Katil Rusya, Katil İran Suriye’den Defolun!” şeklinde tahakkuk eder.

Amerika ve Avrupa, Suriye’nin kuzeyindeki dar bir koridorda PKK-PYD’yi tahkim etmeyenin mücadelesini verirken Rusya ve İran orduları Suriye’nin tamamında kan döküp can alıyor, şehirleri yıkıp ülkeyi ceset tarlasına dönüştürüyor. Katil meçhul değil, adını rahatça ve yüksek sesle telaffuz edelim! PKK ve Esed rejimi de PKK ve Esed rejiminin hamileri de birbirlerine müzahir, bize düşmanlar.

 

Akit, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU