Tolga Şardan: Bu kez emekli polisler sokakta

“İlginç bir durum olacak bu kez: Polis, polise karşı! Umarım, hoş olmayan görüntülere tanık olmayız”

Fotoğraf: AA 

T24 yazarı Tolga Şardan, emekli polislerin pazar günü Ankara’da basın açıklaması yapacağını yazdı.

Şardan, bugünkü köşe yazısında emekli polislerin özellikle 3600 ek gösterge, emniyette intiharlar ve uygulanan mobbing konusunda basın açıklaması yapacağını belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

T24 yazarının yazısının ilgili kısmı şöyle:

Pazar günü Ankara'da ilginç bir basın açıklaması var. Emekli teşkilat mensupları öğle saatlerinde Ulus'ta basın açıklaması yapacaklar. Yani bu kez polis sokakta olacak! Basın açıklamasının amacı özellikle polis 3600 ek gösterge verilmesi. Ayrıca polis intiharları ve amirlerce uygulanan mobbing konuları. 

Basın açıklamasını organize eden Polemses platformundan Oral Ararat, "Biz bütün siyasi partilere bu konuda dosya hazırlayıp verdik. Tüm liderlerle görüştük. Sadece iktidar ile görüşemedik. AKP'den hiçbir muhatap bulamadık. Hükümette yapılan çalışmanın sadece dört yıllık üniversite mezunlarına uygulanacağı yolunda bilgiler var. Biz, 3600 ek göstergenin tüm emniyet mensuplarına uygulanmasını istiyoruz" dedi. 

Ararat, basın açıklamasıyla ilgili on gün önce Ankara Valiliği'ne bildirimde bulunulduğunu belirtirken, "Henüz yanıt verilmedi. Vatan için görev yapan tüm emekli polisler, Cumhuriyet'in polisi olarak Ulus'ta olacağız" dedi. 

Valiliğin ne karar vereceği henüz belli değil. Ama emekli polisler pazar günü basın açıklamasını yapacaklar.  İlginç bir durum olacak bu kez: Polis, polise karşı! Umarım, hoş olmayan görüntülere tanık olmayız.

 

T24, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU