Abdülkadir Selvi: Barışı sağlarsa Nobel Erdoğan'a verilmeli

"Eğer Ukrayna’da barışın sağlanması için Erdoğan’dan başka çaba içinde olan başka bir lider var derseniz sözümü geri alacağım"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofis'te yapılan Rusya-Ukrayna Müzakere Heyetleri Toplantısı'na katılarak bir konuşma yapmıştı / Fotoğraf: AA

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul'daki görüşmelerin neticesinde Rusya ve Ukrayna arasında barışı sağlaması durumunda Nobel Barış Ödülü'nün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a verilmesi gerektiğini söyledi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Bu meseleye ben Erdoğan meselesi olarak değil, Türkiye meselesi olarak bakıyorum" diyen Selvi, şu satırları yazdı:

Erdoğan, eğer Putin ve Zelenski'ye savaşı bitirtecek, barışı getirebilecek imzayı da attırabilirse o zaman Nobel Barış Ödülü'nü hak eder. Adı üstünde, barış ödülü.
 Nobel'i verirler mi vermezler mi orasını bilemem ama barışı sağlamak için kim samimi bir çaba içinde? Seveni sevmeyeni ile tüm dünya Erdoğan'ın bu çabalarını takdir ediyor. Eğer Ukrayna'da barışın sağlanması için Erdoğan'dan başka çaba içinde olan başka bir lider var derseniz sözümü geri alacağım. Biden mı, Macron mu, Johnson mu? Kim var? O zaman Nobel Barış Ödülü Erdoğan'a neden verilmesin Türkiye'nin barışı sağlama konusunda gösterdiği çaba Nobel Barış Ödülü'yle neden taçlandırılmasın?

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU