Akit yazarı: İktidarımız mecburdur! Ve mahkûmdur!

"Orta direği fakirleştiren bu ve benzeri zamların, vatandaşımızın sağlıklı düşünerek doğru karar vermesini engellediğini unutmayacağız"

Fotoğraf: AA

Akit gazetesi yazarlarından Şevki Yılmaz, iktidarın sorumluluğunda olan doğalgaz, elektrik gibi ürünlerde yapılan zamlar konusunda adım atmaya mecbur ve mahkum olduğu görüşünü dile getirdi. Hazinenin millet için kullanılması gerektiğini söyleyen Yılmaz, devletteki aşırı israfın önlenmesi konusunda da önerisini dile getirdi.

Yılmaz, bugünkü “İktidarımız mecburdur! Ve mahkûmdur!” başlıklı köşe yazısında “Acilen ve acilen mutfak yangınını ve pazar yangınını söndürmek zorundayız! Zamları frenlemeye mecburuz” dedi.

“Büyük holdinglerin, marketlerin, gıda-sebze-et zamlarını millete anlatabileceklerini” söyleyen Yılmaz, “ama” dedi ve şöyle devam etti:

İktidarın birebir kendi sorumluluğunda olan doğal gaz, benzin, mazot, gübre ve elektrik vs. ürünlere yapılan zamları halkımıza asla anlatamayız! İktidarımız, kendisini iktidara getiren halkımızı, dolar ve zam saldırılarından kurtarmaya mecburdur ve mahkûmdur!  Orta direği fakirleştiren bu ve benzeri zamların, vatandaşımızın sağlıklı düşünerek doğru karar vermesini engellediğini unutmayacağız. Bu zamlarla büyük bir seçmen öfkesinin oluştuğunu görmek zorundayız.  Vatandaşlarımızın maddi ve manevi mutluluğunu acil Ekonomik desteklerle sağlamaya mecbur ve mahkûmuz! 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Devlet hazinesini kullanma önerisini dile getiren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Malum medya çatlasa da söylüyorum patlasa da, Beyt’ul Mal milletindir ve milletin refahı için kullanılmalıdır. İktidar, iktidarda kalmak adına değil, mutlak ve yegâne vazifesi olan halkının refahını korumak ve arttırmak adına, kaynakları israf etmeden ve doğru kullanarak vatandaşın cüzdanına ve  pazardaki filesine kaynakları yönlendirmelidir. 

Ayrıca ülkemize giren ithalat ürünlerinin ve mallarının ülkemizde üretilmesini ve elde edilmesini sağlayarak, ihracatı artırarak, işsizlik felaketini ve döviz ticaretini acilen önlemeliyiz! 

Fertlerde, ailelerde ve devlet kurumlarında devam eden aşırı israf felaketini ahlaki ve uhrevi eğitimle, sohbetle ve tasarruf tedbirleriyle önlemeliyiz! Aksi halde; israf eden fert, aile, iktisadi ve siyasi iktidarlar mutlaka iflas etmeye mecburdur ve mahkûmdur.  Kısaca iktidarımız, ülkemizin tüm seçmenlerine verdiği sözleri yerine getirmeye ve her sahada başarılı olmaya mecburdur ve mahkûmdur! 

 

Akit, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU