Veyis Ateş: Üstüme bir çamur atıldı ve ben bunu temizleyeceğim

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ateş, kendisine "Nerede suç duyurusu?" diye soran kişilere tepki gösterdi

Fotoğraf: Twitter

İş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği ileri sürülen ve bu iddianın ardından Habertürk'teki görevinden ayrılan Veyis Ateş, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Ateş, katıldığı televizyon programında hakkındaki iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

Kendisine "Nerede suç duyurusu?" diye soran gazetecilere tepki gösteren Ateş, "üstüne atılan çamuru temizleyeceğını" söyledi.

Ateş paylaşımında şunları kaydetti:

Aklı hür,  vicdanı hür, olayları çapraz okuyan, ideolojik körlükten uzak, her duyduğuna hemen inanmayacak kadar feraset sahibi kamuoyunun, çok kıymetli mensuplarına saygıyla

Bazıları (sözüm ona gazeteci diye geçinen bazıları özellikle) bana soruyorlar, yazıyorlar: “E’ hadi nerede suç duyurusu diye” Sizi buna tanık etmekten men ediyorum, değmezsiniz Neden biliyor musunuz?

Ben yapmadığım bir şeyle iddia ve itham edilirken;biri, diğerine “Para aldın”diyor. Diğeri ona canlı yayında bi’ küfretmediğini bırakıyor.Sonra öpüşüp koklaşılıyor,barışılıyor. Fonlanma listeleri çarşafçarşaf ortalığa saçılıyor.Bizim sözde gazeteciler havaya bakıp ıslık çalıyor

Hoop! Bi’ saniye! E hadi beni sîgaya çektiğiniz gibi onlara da sorsanıza! “Meslek büyüğü! abilerimiz! Nedir bu durum? Tamam yanlış anlaşılmışsınız da neydi sizi beddualaşacak kadar hırçınlaştıran bu durum!? “ diye

İşte bu ikiyüzlülüğünüzden sonra vazgeçtim sizlere bi’şi anlatmaktan, göstermekten… Gidin yatın! Tarafsız gazeteciyim ben” nidalarınıza da sifon çekin.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Üstüme atılan çamuru temizleyeceğim"

Yayın hayatı boyunca hep merkezde durmaya gayret ettiğini belirten Ateş, bu konuda vicdanının rahat olduğunu söyledi.

İsmail Saymaz'ın Halk TV'deki programında söyleklerini anımsatan Ateş, "Katıldığım TV programında yapacağımı söylediğim herşeyi yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Üstüme bir çamur atıldı ve ben bunu temizleyeceğim. Tek güvencem Hz. Allah ve yüce Türk adaleti. Ve fakat.. Yarın bir gün mahkeme kararları açıklandığında bunları da manşetlerinize, köşelerinize taşıyacak mısınız yoksa “He’ tabi tabi..!” deyip buna da mı burun kıvıracaksınız? (Bence ikincisi..)Bu ikiyüzlülüğünüzden dolayı sizinle bir şey paylaşmayacağım" dedi.

Marmaris'te teknesinin yandığı iddialarıyla ilgili de yorum yapan Ateş şunları kaydetti:

Akl-ı evvelin biri kalktı, Marmaris ‘de teknemi yaktığımı, sigortadan da para almak için bunu yaptığımı yazdı iyi mi! Tekne sahibini ne tanırım, ne görmüşlüğüm var. Bu yangının itfaiye raporunda , polis kayıtlarında teknenin kime ait olduğu ortaya çıkınca nereye kaçacaksın!? Hâlâ gazeteciyim diye ortalıkta gezecek misin(iz)? Neyse. Seninle de mahkemede hesaplaşacağız, o zaman öğrenirsin tekne kime aitmiş?) Şu fânî hayatta başıma gelen iyi/kötü herşeye karşı şık durmaya gayret ettim; ucuzlaşmamaya, müptezelleşmemeye. Akıl ve beden sağlığım elverdikçe buna özen göstermeye dikkat edeceğim. Biz bu mahallede kırk kişiyiz, hepimiz birbirimiz biliriz.” Kimler kimlerle, neler neler..! Şimdilik off the record..!Ama siz yine de bekleyedurun, bir gün belki.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU